Як повідомляє The Times, дослідники опитали 889 сирійців, які попросили політичний притулок в ФРН. 70% з них відповіли, що втекли від насилля з боку режиму президента Асада. При цьому 52% опитаних відповіли, що готові повернутися додому, якщо сирійський президент піде у відставку.
Лише 8% біженців сказали, що хочуть лишитися в Європі і почати нове життя. В цей же час, 58% сказали, що лишилися б в дома і нікуди не тікали з Сирії, якби міжнародна спільнота закрила небо і припинила будь-які бомбардування.
В цей же час, правозахисники з організації Network for Human Rights звинувачують саме режим Асада у смерті трьох четвертей мирних людей у Сирії, які загинули в першій половині цього року. Станом на липень із 10345 смертей мирних мешканців 7894 сталися з вини урядової сирійської армії. "Ісламська держава" ж посіла друге місце в списку "найбільш кривавих вбивць" у Сирії, оскільки терористи відібрали життя у першому півріччі у 1131 сирійця.
В цей же час, правозахисники з організації Physicians for Human Rights звинуватили Росію у бомбардуванні лікарень в Сирії. Сирійці майже повністю втратили доступ до медичних послуг через війну і постійні бомбардування з боку військ режиму Башара Асада. Москва, яка підтримує сирійського президента, запевняє, що скидає бомби на позиції "Ісламської держави". Однак в Physicians for Human Rights кажуть, що три медичні установи, які постраждали від російських ударів, розташовані за 30 миль від найближчого розташування терористів.
30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.
Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що з 57 авіаударів, нанесених російськими ВПС Сирії, лише два були нанесені по позиціях бойовиків ІДІЛ. В цей же час, бомбардування Сирії підтримали понад 70% жителів Росії.