З 57 авіаударів, здійснених російськими ВПС Сирії, лише два були нанесені по позиціях бойовиків "Ісламського держави". Про це 7 жовтня заявив прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, повідомляє BBC.
Виступаючи на відкритті школи, глава турецького уряду заявив, що він не бажає погіршення відносин між Росією та НАТО, або між Росією та Туреччиною через конфлікт у Сирії. У той же час, прем'єр-міністр зазначив, що Туреччина як член НАТО не має наміру допускати порушення безпеки своїх кордонів і повітряного простору.
Міністр закордонних справ Туреччини Ферідун Сінірлиоглу, у свою чергу, додав, що Анкара пропонує Москві провести зустріч між російськими і турецькими військовими та обговорити проблему порушення російськими літаками повітряного простору Туреччини.
Російське оборонне відомство повідомило, що ініційовані турецькою стороною консультації вже проходять. "Сьогодні в Національному центрі управління обороною РФ експерти міноборони Росії продовжили робочі консультації з турецькими колегами по реалізації механізму запобігання інцидентів у повітряному просторі на сирійсько-турецькому кордоні", − заявив офіційний представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков.
У середу, 7 жовтня, Конашенков заявив, що російська сторона не виключає можливості координації своїх дій у Сирії з США.
3 і 4 жовтня винищувачі російських ВПС вторгалися в повітряний простір Туреччини, у зв'язку з чим було скликано екстрене засідання ради НАТО. Після першого інциденту МЗС Туреччини викликав для пояснень посла РФ. У РФ заявили, що перевіряють другий випадок порушення своїми літаками повітряних кордонів Туреччини.
У вівторок генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що друге поспіль порушення Росією повітряного простору Туреччини "не виглядає випадковим.
6 жовтня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган попередив Росію про можливу втрату дружніх відносин між країнами з-за ситуації з Сирією.
Росія бере участь у військовому конфлікті в Сирії на боці урядових військ Башара Асада, заявляючи, що російська авіація завдає ударів по бойовиках "Ісламської держави". Зарубіжні ЗМІ неодноразово предостаяли свідчення того, що Росія завдає авіаударів не по позиціях ІД, а силам сирійської опозиції.
Видання Reuters повідомляло, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захоплювати у сирійської опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з ІД.
У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з ІД.