Більшість країн зіштовхнуться з перешкодами на шляху до масової вакцинації — Bloomberg

Поділитися
Однією з найбільших проблем може стати налагодження ланцюгів поставок вакцини від коронавірусу.

Лікарі, медсестри та деякі інші групи населення вже вакцинуються проти COVID-19 в США та Великій Британії. Європа може розпочати вакцинацію від коронавірусу вже 27 грудня. Однак в Азії, де кілька країн показали ефективні результати у стримуванні вірусного спалаху, є мало ознак того, що детальні плани розподілу вакцини готові до впровадження. Уряди повинні детально розробляти процес розподілу вакцини, щоб кампанія вакцинації пройшла успішно, пише Bloomberg.

Однак у більшості випадків здатність урядів країн розповсюджувати вакцину є обмеженою. Деякі країни підписали плани закупівель вакцини з виробниками. Інші працюють над власними варіантами отримання вакцини. Але скрізь необхідність підтримувати оптимальну температуру для зберігання вакцин піднімає важкі питання, такі як склади в холодильних камерах та вчасна доставка.

Американська компанія McKinsey & Co. заявляє, що лише 1% існуючих мереж розподілу вакцин створені з урахуванням необхідних вимог зберігання препаратів, які забезпечують життєздатність вакцин проти COVID-19. Більшість країн із низьким та середнім рівнем доходу не можуть дозволити собі інвестиції в інфраструктуру протягом такого короткого періоду. Багатьом, можливо, доведеться позичати кошти у багатосторонніх організацій, таких як Світовий банк. Це означає обмежене фінансування та лише один шанс для того, щоб правильно запустити програму вакцинації населення.

Тож як готуються уряди країн? Більшість використовують плани імунізації з попередніх кампаній вакцинації. Традиційні плани імунізації, як правило, орієнтовані на вагітних жінок та дітей, які не входять до вершини списку вакцинованих під час пандемії коронавірусу. Універсальна програма імунізації в Індії охоплює 26 мільйонів немовлят та 29 мільйонів матерів щорічно і є найбільшою у світі, але навіть вона є недосконалою і не підходить для пандемії коронавірусу.

Андреа Тейлор з Глобального інституту охорони здоров’я університету Дюка каже, що плани розподілу вакцини від коронавірусу базуватимуться на кількох сценаріях, а головна увага буде приділятися дотриманню умов зберігання вакцини. Більшість країн із середнім рівнем доходу та бідніші країни виключили вакцини, які потребують занадто холодних умов зберігання. Врешті-решт, термостабільні вакцини можуть бути найкращим варіантом.

Впровадження вакцин завжди було більш проблематичним у небагатих країнах. Майже через два десятиліття після виходу вакцини проти гепатиту В кількість щепленого населення становила близько 90% в Америці та лише 28% у Південно-Східній Азії, де хвороба є набагато більшою проблемою.

Досвід Південної Кореї з кампанією по щепленню 30 мільйонів людей проти грипу показує, що помилки завжди є навіть у країнах з чітко сформованими планами. Уряд відкликав понад один мільйон доз вакцини, після того, як в мережі розповсюдились фотографії коробок з вакцинами, складених на стоянках. Представники сфери охорони здоров'я заявили, що не виявили прямих причинно-наслідкових зв'язків між вакциною проти грипу та смертю понад ста людей, які померли після отримання щеплення. Але суспільна паніка призвела до того, що лише 19 мільйонів людей зробили щеплення. Сінгапур був змушений зупинити кампанію масового щеплення проти грипу.

Південна Корея була глобальним прикладом для наслідування завдяки своїм механізмам відстеження контактів та тестування для виявлення випадків COVID-19, але зараз країна зіштовхнулася з новим сплеском хвороби.

Прем'єр-міністр Чунг Се-Кюн каже, що влада розробить план, який дозволяє забезпечити успішну вакцинацію населення. Країна також заявила, що буде купувати вакцини від компаній AstraZeneca Plc, Moderna Inc., Pfizer Inc. та Johnson & Johnson's Janssen Pharmaceuticals Inc. Але міністр охорони здоров’я каже, що не варто поспішати, доки не будуть враховані всі ризики.

Це справедлива стурбованість. Однак COVID-19 не дозволяє створювати типовий виробничий ланцюг поставок вакцини.

"Ми не можемо дозволити собі послідовний процес. Ми повинні розпочати виробничі потужності сьогодні, і проблема в тому, що вони вимагають значних інвестицій ", - каже директор Наукової лабораторії MIT Data Science Девід Сімчі-Леві.

Постає питання щодо того, як правильно забезпечити поставки вакцини.

Поставки вакцини нагадують торговельну політику- схвалення, митні збори, тарифи, сертифікації, дозволи. Дослідження Азіатського банку розвитку у 2017 році показало, що правильне забезпечення ланцюгів поставок збільшує рівень імунізації, особливо в країнах з низьким рівнем доходу.

Погляд на торгівлю ліками на загальну суму майже 50 мільярдів доларів у всьому світі показує, чому процес не такий простий. Деякі норми видаються абсурдними в часи глобальної пандемії.

У травні Канада інвестувала понад 40 мільйонів доларів на модернізацію виробництва вакцин у Монреалі, щоб "забезпечити готовність до біопереробки потенційних кандидатів на вакцину у міру їх появи". До листопада передбачалося виготовити 250 тисяч доз. Тоді партнерство з китайською компанією CanSino Biologics Inc. розпалося, оскільки китайські митні органи затримали першу партію пробних доз до Канади.

Без своєчасного та прямого способу отримати вакцину, COVID-19 не буде знищено. І економічне відновлення також перебуває під загрозою, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі