Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська підтримала мобілізаційний план, згідно з яким на вулиці країни знову повинні масово вийти противники режиму Лукашенка, але на цей раз вже готові до активних дій, написала вона у своєму Telegram.
Ситуаційно-аналітичний центр Білорусі підготував мобілізаційний план "Перамога", в якому закликає взяти участь кожного патріота.
Цілями плану названі відновлення законності і правопорядку в країні, захист суверенітету і незалежності Білорусі, а також організована і мирна передача влади народу. Тихановська запевнила, що підтримує кожного, хто готовий приєднатися до реалізації плану.
Опозиціонерка вірить, що цей план допоможе повернутися на вулиці масово і мобілізувати всі сили в боротьбі з Олександром Лукашенком.
Суть задумки полягає в тому, що білоруси можуть зареєструватися для участі в протестах у чат-боті Telegram, анонімно вказавши там місто та район, в якому знаходяться. Таким чином штаб опозиції спланує дати й місця масових мітингів і в потрібний момент ця інформація прийде активістам у вигляді повідомлення в Telegram.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте. 14 серпня ЦВК оголосила Лукашенка переможцем. Згідно з офіційними даними, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
Для самопроголошеного президента Білорусі наразі питанням виживання його режиму є згода "єдиного друга" на надання чергового кредиту. А для багаторічного господаря Кремля важливо домогтися від "мінського старожилу" реальних кроків Білорусі з інтеграції до Союзної держави.
Після того, як вуличні акції протесту пішли на спад, Лукашенко взяв ситуацію в країні під контроль, і тепер намагається вести традиційну гру в інтеграцію Білорусі з РФ, прагнучи виторгувати у Москви нові кредити і знижки на нафту і газ. Чи вдалася йому ця тактика під час попереднього візиту в Сочі, читайте в статті Володимира Кравченка "Сочинські піруети" у ZN.UA.