Білорусь вперше допустила застосування ядерної зброї у військовій доктрині

Поділитися
Білорусь вперше допустила застосування ядерної зброї у військовій доктрині © Getty Images
Росія вже передала Білорусі усю ядерну зброю, яку хотіла розмістити в країні.

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що представить нову військову доктрину, яка вперше передбачає використання ядерної зброї, яку в країні минулого року розмістила Росія.

Оновлений документ представлять на затвердження Всебілоруським народним зборам - представницькому органу, який діє в Білорусі паралельно з парламентом, пише AP.

Також у виданні додали, що начебто Росія заявила про збереження свого контролю над цією зброєю, яка має невелику дальність і порівняно низьку потужність.

Хренін заявив, що оновлена воєнна доктрина Білорусі «зберігає і підкреслює миролюбний характер країни», пише sb.by,

«Доктрина стала адресною: ми чітко називаємо джерела військових загроз нашій країні. Ми визначили і доводимо погляди країни на застосування розміщеної на нашій території тактичної ядерної зброї», - додав він.

Також у документі з'явився новий розділ, який визначає зобов'язання Білорусі перед союзниками. Вказується, що в доктрині врахували, зокрема «досвід спроби держперевороту» у Казахстані в 2022 році (протестів проти підвищення цін на скраплений газ, які переросли у заклики до президента Токаєва піти з посади через незадовільний економічний стан громадян і відсутність реформ – ред.).

Секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович говорив, що розміщення російської ядерної зброї в Білорусі покликане «стримувати агресію з боку Польщі», яка є членом НАТО.

Натомість в Уряді Польщі заявляли, що Білорусь і Росія активізували свої інформаційні кампанії проти країни. Пропагандистські осередки продовжували широко коментувати післявиборчу ситуацію та звинувачувати Польщу в «русофобії». Також білоруська і російська влади беруть участь в організації потоку нелегальних мігрантів у країну ЄС.

У червні 2023 року Польща попросила НАТО про розміщення на своїй території ядерної зброї в рамках програми Nuclear Sharing, у відповідь на розташування Росією ядерної зброї на території Білорусі.

У відповідь Представник Держдепу США Ведант Пател зазначив, що Сполучені Штати не мають наміру розміщувати ядерну зброю в межах програми Nuclear Sharing в країнах, що приєдналися до НАТО після 1997 року. Водночас Пател підкреслив, що Польща є важливим партнером США всередині НАТО.

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка у грудні 2023 року заявив, що уся російська ядерна зброя, яку планували поставити, вже перебуває в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі