Про це пише Gazeta Wyborcza з посиланням на стокгольмський інституту SIPRI. Згідно з його даними, Білорусь в 2015 році витратила на армію 724 мільйони доларів, або 1,2% від ВВП. Хоча ще в 2014 році Мінськ виділив на оборону 1,1 мільярдів доларів або 1,3% від ВВП.
В цей же час, у країнах Центрально-Східної Європи простежуються абсолютно протилежна тенденція, зважаючи на агресивну політику Володимира Путіна. Зокрема, Литва у минулому році збільшила свій оборонний бюджет на 32,7%, Польща – на 21,8%, а Латвія – на 13,7%.
"Може наші витрати мають скромних вигляд, але Білорусь мирна держава і не має ні до кого претензій, так само як і не становить загроз для інших країн", - пояснює скорочення витрат на армію пропрезидентська газета "Советская Беларуссия".
В цей же час, незалежний білоруський експерт з військових питань Олександр Алесін вважає, що Лукашенко просто не вірить у можливість початку війни в своїй країні.
"Він більше боїться суспільного невдоволення економічною кризою, тому бюджетні гроші йдуть на підтримку соціальних програм, а не на армію", - сказав експерт.
Раніше Лукашенко попросив США припинити м'ясорубку на сході України. Він заявив, що це його тверда переконаність, і нагадав, що неодноразово заявляв про це публічно ще до проведення в Мінську саміту "нормандської четвірки".
Як писало видання Die Welt, конфлікт між Росією і Україною ще не закінчився, але найбільшим переможцем в даний час в ньому став президент Білорусі Олександр Лукашенко. Раніше на Заході його називали "останнім європейським диктатором". А тепер він став посередником у російсько-українському конфлікті і зміг позбутися санкцій, які ЄС ввів проти його режиму.