Зазначається, що мета законопроекту - розвивати туристичну галузь країни, забезпечити доступність санаторного та медичного туризму в Білорусі, посилити її позиції як зручного майданчика для організації міжнародних форумів, конференцій, фестивалів, спортивних змагань, повідомляє прес-служба білоруського президента.
Відповідно до законопроекту, скористатися безвізом може турист, який прибув до Мінська повітряним транспортом, за наявності чинного паспорта та не менше 21 євро в перерахунку на кожен день перебування або 10 тисяч євро на 30 днів. Також обов'язкова наявність чинного в Білорусі медичного страхового поліса на суму не менше 10 тис. євро.
Для громадян В'єтнаму, Гаїті, Гамбії, Індії, Лівану, Намібії і Самоа обов'язковою додатковою вимогою є наявність в паспорті дійсної багаторазової візи держав ЄС або Шенгенської зони з відміткою про в'їзд на їх територію, а також авіаквитків з підтвердженням вильоту з Національного аеропорту Мінськ протягом 30 днів з дати в'їзду.
Наголошується, що безвізовий режим не поширюється на іноземних громадян, які прямують в Білорусь для працевлаштування, ведення комерційної діяльності і навчання, тривалість якого перевищує 30 діб.
У лютому 2017 року Білорусь ввела правило безвізового в'їзду для громадян 80 країн, включаючи 39 європейських, а також США, Японії та Бразилії. Нові правила охоплюють також таку категорію, як негромадяни Латвії та особи без громадянства Естонії.
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко анонсував безвізовий режим з Таїландом. "Отримав український паспорт і вільно подорожуй. Не тільки в країни Європейського Союзу, а на територію 117 країн. Хочеш в Латинську Америку, будь ласка. Хочеш в Катар, хочеш в Кувейт, хочеш, та куди завгодно. Найближчим часом, буде Таїланд. Скрізь по світу", - сказав він.
Детальніше про плани України увійти в Шенгенську зону читайте в матеріалі "Шенгенська амбіція України: перехід від слів до справ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".