"Позиція Республіки Білорусь по Україні не змінилася ні на йоту. Питання про процедуру розгляду тематики прав людини в ООН лежить зовсім в іншій площині і, за нашим твердим переконанням, не має ніякого відношення до теми територіальної цілісності України", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що Білорусь на собі відчула, наскільки "деструктивний та несправедливий механізм країнових резолюцій". "МЗС Білорусі також заявив, що ця практика, вироблена в роки холодної війни, нав'язується ООН окремими країнами виключно для просування власних інтересів. "І це особливо очевидно в ситуації, коли міжнародним співтовариством вже вироблена нова процедура – Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини. Вона теж не ідеальна, але, як мінімум, заснована на рівноправному, конструктивному і професійному діалозі", - йдеться в заяві.
"Ми завжди відкрито голосуємо проти країнових резолюцій, де б вони не розглядалися – у Женеві або Нью-Йорку. Це – не свідчення підтримки країн, що стають об'єктами резолюцій, а свідчення нашого послідовного неприйняття лицемірних підходів до теми прав людини, які нав'язуються Організації Об'єднаних Націй окремими державами за принципом "я краще знаю, що вам треба робити"", - підкреслює зовнішньополітичне відомство Білорусі.
Мирончик заявив, що дана позиція була доведена головою МЗС Білорусі Володимиром Макєєвим до глави МЗС України Павла Климкіна.
Напередодні перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що розцінює спроби білоруської делегації в ООН заблокувати розгляд українського проекту резолюції з прав людини у Криму в комітеті Генеральної асамблеї ООН, як "ніж у спину".
15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту: 73 члени комітету проголосували за резолюцію, 23, в тому числі, РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія, – висловилися проти.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.
Також зазначається, що окупаційна влада здійснює утиск кримських татар на півострові, насильно перемістила 179 заарештованих осіб на територію РФ і примусово мобілізує на військову службу жителів Криму.
Президент України Петро Порошенко назвав прийняття Третім комітетом генеральної асамблеї ООН запропонованого українською стороною варіанти резолюції з прав людини у Криму є "справжньою перемогою справедливості". Він також підкреслив, що документ називає Росію державою-окупантом, а українські Крим і Севастополь - тимчасово окупованими територіями.