Білорусь потрапила в спеціальний параграф звіту Міжнародної організації праці, який називають " чорним списком, куди включають країни з найважчим правовим становищем трудящих.
Як стало відомо на 103-ї сесії засідання Міжнародної організації праці, яка проходить в ці дні в Женеві, Білорусь потрапила в цей перелік завдяки ініціативі президента республіки Олександра Лукашенка ввести в республіці ряд змін, які за своїм змістом близькі до прийняття кріпосного права.
Під час поїздки по Мінській області білоруський лідер заявив, що його адміністрація підготувала документ, який забороняє працівникам агропромислового комплексу змінювати сферу діяльності і переїжджати в інші міста.
Суть документа, який підготувала президентська адміністрація, Лукашенко сформулював коротко: "З приводу, ну, скажемо прямо, "кріпосного права". "Ми замикаємо на губернаторів все. Ти не уволишься і не перейдеш", - сказав 27 травня глава держави.
Як розповів на конференції в Женеві глава Білоруського конгресу демократичних профспілок Олександр Ярошукл, домогтися зміни ситуації на краще з правами трудящих в Білорусі складно із-за позиції уряду.
"Уряд Білорусі - дуже важкий партнер для діалогу. За десять років інтенсивної роботи нам вдалося досягти того, щоб під міжнародним тиском уряд почав визнавати профспілки", - пояснив Ярошук "Нашій Газеті".
Говорячи про головну перешкоду на шляху лібералізації трудового законодавства Ярошук зазначив, що "для авторитарного режиму будь-яка спроба звільнити з-під тотального контролю трудящих, а це близько 4 млн осіб, рівносильна самогубству: ми це розуміємо, і тому прагнемо максимально привернути увагу міжнародного співтовариства до проблеми".
Згідно з планами адміністрації білоруського президента, контролювати працівників агропромислового комплексу робочі групи, створені за дорученням прем'єр-міністра республіки Михайла М'ясниковича. Робочі групи, зокрема, будуть стежити, щоб прибирання трав першого покосу проводилась в суворій відповідності з рекомендаціями вчених Національної академії наук Білорусії.
Раніше в республіці вже зробили "кріпаками" працівників деревообробної галузі - два роки тому Лукашенко видав декрет, що забороняє працівникам підприємств деревообробки звільнятися до кінця реалізації інвестиційних проектів. Якщо хтось вирішить не послухатися, негайно ж буде відправлений на примусові роботи на тому ж підприємстві. !zn
Читайте також:
Лукашенко пообіцяв підставити плече Путіну
Лукашенко виключає євроінтеграцію України