Білорусь стверджує, що здійснювати авіаперельоти над Україною "недостатньо безпечно"

Поділитися
Білорусь стверджує, що здійснювати авіаперельоти над Україною © pixabay/dmncwndrlch
У Департаменті авіації Міністерства транспорту Білорусі вважають, що рішення України про заборону використання білоруськими літаками  її повітряного простору є порушенням Чиказької конвенції, а також двосторонньої угоди від 1995 року.

Білорусь звернеться до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO, щоб дати "оцінку правомірності рішення" країн, передусім України, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. Крім того, в Білорусі вважають, що міжнародним рейсам "небезпечно" літати над Україною, пише Європейська правда за посиланням на БЕЛТА.

"Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов’язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам - для розгляду забезпечення державами-членами узгодженості у заходах щодо ідентичних випадків, а також юридичної кваліфікації погрози застосування сили з боку України щодо білоруського цивільного літака у 2016 році", - йдеться в заяві Департаменту авіації Міністерства транспорту Білорусі.

Там переконані, що рішення України є порушенням Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, а також двосторонньої угоди від 1995 року. 

"З огляду на ці інциденти є сумніви у достатньому забезпеченні Україною безпеки польотів, а також її об’єктивності та неполітизованості у ставленні до Білорусі. У зв’язку з цим авіаційні органи влади Білорусі не радять міжнародним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України", - зазначається в заяві. 

При цьому державам, які обурилися інцидентом з Ryanair у Мінську, дорікнули екстреною посадкою рейсу Ryanair, який прямував з Дубліна до Кракова

23 травня в аеропорту Мінська примусово  посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків «Белавіа», рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також підготувала нові санкції проти режиму ЛукашенкаАналогічні заходи затвердив Саміт ЄС.

З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі