Президент Європейської ради Дональд Туск на саміті Східного партнерства у Ризі хоче зобов'язати ЄС і Україну впровадити безвізовий режим для українських громадян "якомога швидше, наскільки це можливо".
"Я не маю сумнівів у доброї волі 28 країн-членів і ЄС щодо безвізового режиму. Це факт. Але тут мова йде не тільки про політику, прагненні, але і про процедуру, стандартах. І саме тому ми повинні ще чекати. Деякі моменти є суто технічними, зокрема, щодо оцінки з боку Єврокомісії. І тому я не хочу спекулювати щодо будь-яких дат. На саміті в Ризі - це моє прагнення - ми підтвердимо наші спільні наміри запровадити безвізовий режим так скоро, як це можливо. Але тут найбільш важливо виконання вашого власного домашнього завдання", - заявив Туск в інтерв'ю Першому каналу Українського громадського телебачення.
Він запевнив українців у своєму відданому відношенні до цього рішення, яке є важливим для звичайних людей.
"Сьогодні перші зроблені кроки є досить ефективними. Зокрема, щодо початку видачі в Україні біометричних паспортів, що є складним технічним елементом. Але, як я добре знаю, необхідний більший прогрес, зокрема у реформуванні прокуратури, судової системи, правоохоронних органів. Ми обговоримо в понеділок, в чому ми ще потребуємо", - зазначив політик.
Говорячи про зростаючу загрозу для ЄС від нелегальної міграції в Середземномор'ї, війні на Донбасі, він зазначив, що ці проблеми ускладнюють шлях до безвізового режиму для України.
"Але у нас дійсно є деякі приклади, зокрема щодо Молдови, яка має сьогодні безвізовий режим. І у них також є внутрішні проблеми, конфлікт всередині своїх кордонів біля Придністров'я. Це означає, що, звичайно, агресія і конфлікт на Донбасі створюють труднощі в процесі до безвізового режиму, але цього можна досягти, незважаючи на цю проблему", - переконаний президент Європейської ради.
Повідомлялося, що Туск назвав "ілюзією" можливість надання військової допомоги Україні. "Євросоюз не приймає рішення про інші форми допомоги Україні, наприклад військової, тому що це не в його компетенції. Але незалежно від того, що Євросоюз був створений не для цього, в Європі немає такої атмосфери, не так багато ентузіастів, які виступають за таке рішення - пряму військову підтримку України. Не будемо будувати ілюзій", - заявив політик в інтерв'ю польському телеканалу.