«Безальтернативний» Сі: найімовірніше, нинішній лідер Китаю отримає третій термін – Politico

Поділитися
«Безальтернативний» Сі: найімовірніше, нинішній лідер Китаю отримає третій термін – Politico © businessinsider.com
З'їзд Комуністичної партії КНР відбудеться 16 жовтня.

Правляча Комуністична партія Китаю 16 жовтня проведе з'їзд, на якому президент Сі Цзіньпін майже напевно отримає рідкісний третій термін на чолі другої за величиною економіки світу. Про це повідомляє Politico.

Крім того, на з'їзді, який проводиться раз на п'ять років, імовірно, відбудеться часткова перестановка вищого керівного органу партії – Постійного комітету Політбюро із семи членів. Втім Сі Цзіньпін централізував значну частину повноважень, особливо в економічних питаннях, за останнє десятиліття.

Нинішній з'їзд також ознаменує відхід від доктрини колективного лідерства після епохи Мао Цзедуна, покликаної запобігти виникненню культів особистостей у верхах.

Новий склад оточення Сі, включаючи майбутнього прем'єр-міністра, буде публічно затверджено наприкінці тижневого з'їзду. Чинний прем'єр Держради КНР Лі Кецян наголошував на необхідності реформ, що не було ключовим напрямом для Сі, який надає перевагу державному підходу до управління економікою.

Іншим питанням порядку денного з'їзду буде питання про склад та омолодження Постійного комітету Політбюро. П'ять років тому Пекін передбачив намір Сі залишитися на посаді, скасувавши конституційне обмеження у два терміни та позбавивши двох ймовірних наступників їхнього шансу увійти до вищого органу влади.

На міжнародному рівні іноземні компанії з нетерпінням чекатимуть, чи послабить Китай найсуворіші пандемічні обмеження у світі після з'їзду. Тривалі обмеження послаблювали бізнес-інтереси та іноді порушували ланцюжки поставок, особливо з порту Шанхай. Ці обмеження також уповільнюють стрімке економічне зростання Китаю. У липні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання ВВП Китаю на 2022 рік до 3,3% з 4,4% у квітні, водночас попереджаючи про загрозу кризи, що охопила сектор нерухомості країни.

Ще одна інтрига в тому, чи просуватиме Пекін ще одного дипломата до свого органу другого рівня — Політбюро, склад якого сягає 25 осіб. Нинішній представник Ян Цзечі, який грав провідну роль в американо-китайських відносинах, особливо з адміністраціями Дональда Трампа та Джо Байдена, досяг пенсійного віку.

Що навряд чи зміниться, це геополітичний курс, який Сі визначив під час свого правління. Китай називає США своїм головним суперником і звинувачує у «остаточному занепаді Заходу».

Нагадаємо, Китай після візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань регулярно проводить біля острова військові навчання. МЗС Китаю називає їх «необхідними та справедливими».

Візит Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій має вказати переможців та програли, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте у статті Наталії Бутирської « Візит Ненсі Пелосі до Тайваню: чи буде велика війна ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі