Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню на фоні нового візиту делегації США

Поділитися
Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню на фоні нового візиту делегації США © Xinhua
КНР стверджує, що хоче встановити свій контроль на Тайвані мирним шляхом, але її посилені військові навчання навколо острову у зв’язку із активною підтримкою американцями незалежності острівної держави свідчать про загрозу захоплення силою.

Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню після того, як президентка острівної держави зустрілася з членами нової делегації Конгресу США в понеділок, що є ще одним знаком підтримки Америкою самоврядного острова, який Пекін вважає своїм, пише АР.

«Навчання призначені як рішуча відповідь і серйозний засіб стримування проти змови між США і Тайванем і провокацій», - заявили в Міноборони Китаю.

Тайванські ЗМІ показали, як делегація прибула на переговори, але деталі зустрічі поки що не були оприлюднені. Делегація мала вилетіти у понеділок урядовим літаком США.

Цей візит відбувся менш ніж через два тижні після поїздки на Тайвань спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, у зв’язку із чим Китай обурився та посилив військові навчання навколо острова. Пелосі є найвпливовішим членом уряду США, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Китай також перекинув військові літаки та кораблі військово-морських сил через середню частину водного шляху, який довгий час був буфером між сторонами, які розлучилися під час громадянської війни в 1949 році. Китай розглядає офіційні контакти між політиками США та урядом Тайваню як підтримку незалежності острівної держави від Пекіна.

Попередні два тижні військових навчань Китаю змусили Тайвань привести свою армію в бойову готовність, але були сприйняті здебільшого непокорою та апатією серед громадян.

Візит Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі