Для більшості демократичних країн світу та союзників Америки перемога демократа Джо Байдена на виборах президента США 2020 року стала великим полегшенням. За його президентства Сполучені Штати більше не будуть погрожувати залишити НАТО, Америка припинить розглядати Європейський Союз як "ворога". Замість хаотичної політики республіканця Дональда Трампа Байден запропонує помірковану співпрацю над глобальними кризами, починаючи від пандемії коронавірусу закінчуючи проблемою зміни клімату, пише журнал The Economist.
За час президентства Трампа рейтинг довіри союзників до США різко знизився. Байден обіцяє знову зробити Америку маяком для світу, гарантом демократичних цінностей і захисником прав людини.
Союзники займають центральне місце у баченні американського майбутнього за президентства Байдена.
Демократ справедливо розглядає союзників як мультиплікатор американського впливу. Він також активно підтримує багатосторонню співпрацю на міжнародній арені.
У перший день перебування на посаді Байден обіцяв приєднатися до Паризької кліматичної угоди, яку Америка офіційно залишила 4 листопада. На відміну від Трампа, Байден вважає, що краще очолити роботу ВООЗ, ніж залишити організацію.
Він пожвавить контроль над озброєннями, пріоритетним завданням є забезпечення продовження терміну ядерного пакту з Росією. Байден також має на меті знову приєднатися до ядерної угоди з Іраном, якщо Іран погодиться виконувати всі необхідні умови.
Без сумніву, демократичні країни неабияк розраховують на Байдена. Однак, далеко не всі країни радіють поверненню США до політики епохи президента Барака Обами, коли Америка намагалася бути гарантом міжнародної безпеки. У протистоянні з авторитарними світовими лідерами Байден повинен довести свою стійкість та рішучість.
Пріоритетами внутрішньої політики Байдена стануть подолання пандемії та покращення американської економіки. Звісно, він може зіштовхнутися з деякими перешкодами на своєму шляху, особливо, якщо республіканці будуть контролювати Сенат. Подібні «неприємності вдома» можуть посилили небажання Байдена брати на себе більше відповідальності за проблеми на міжнародній арені.
Тому союзники Америки мають показати, що вони навчились бути відповідальними. Наприклад, партнери з НАТО не повинні зменшувати витрати на оборону лише тому, що Трамп більше не буде їх «шантажувати». Німеччина могла б прислухатися до закликів Франції щодо розбудови європейського оборонного потенціалу. Європейці можуть надати Франції більше підтримки в Сахелі. Тайвань повинен зробити більш серйозний внесок у власну оборону.
Союзники також можуть співпрацювати з Америкою для відновлення міжнародного порядку. Вони повинні підтримати зусилля, спрямовані на протидію китайському чи російському «згубному впливу» на глобальній арені.
Джо Байден зіштовхнеться зі світом, повним проблем, але він також може почати використовувати власні сильні сторони. Завдяки Трампу Америка вже має санкції проти супротивників, включаючи Іран та Венесуелу, тому Байден може використовувати ці санкції, як важіль впливу під час переговорів. А схильність Байдена до багатосторонньої співпраці з американськими союзниками дозволить демократичним країнам «розділити між собою тягар» забезпечення дотримання порядку на міжнародній арені. Так чи інакше, Байдену знадобиться підтримка та допомога союзників США, резюмує видання.