Без карантину в США захворіти на Covid-2019 можуть 157 млн осіб – NYT представив інтерактивну модель

Інфографіка
Поділитися
Без карантину в США захворіти на Covid-2019 можуть 157 млн осіб – NYT представив інтерактивну модель NYT наочно показав, що коронавірус зробить з США без карантину © Jeenah Moon / Reurters
Модель демонструє, чому швидке повернення до нормального життя може бути історичною помилкою, яка призведе до фатальних наслідків.

Президент Дональд Трамп висловив бажання, щоб через два з половиною тижні США "піднеслися" до Великодня, "заповнивши церкви по всій країні". Він і багато інших консерваторів вважають, що країна реагує на щось на зразок грипу засобами, які можуть бути більш руйнівними, ніж сама хвороба, пишуть колумністи Ніколас Крістоф і Стюарт Томпсон, що спеціалізуються на медичній тематиці, в своїй статті для New York Times.

Спільно з епідеміологами вони створили інтерактивну модель, яка демонструє, чому швидке повернення до нормального життя може бути історичною помилкою, яка призведе до сплеску інфекції, кількості госпіталізацій та смертей.

Навпаки, експерти в області охорони здоров'я радять на місяць закрити бізнеси і соціально дистанціюватися, щоб уповільнити пандемію, виграти час для проведення масового тестування і оснащення лікарів засобами захисту. Потім, залежно від отриманого результату, можна подумати про ослаблення - при підготовці до нового вибуху інфекцій, які потім потребуватимуть нового придушення.

Далі NYT призводить інтерактивну модель, яка демонструє, як тривалість карантину і самоізоляції впливає на кількість людей, які будуть заражені, госпіталізовані або помруть. Повну модель, створену за участю Габріеля Го, Стівена де Кенинка, Ешлі Туит і Девіда Н. Фісмана, дивіться за посиланням .

Якщо карантин триватиме 1 день, то відповідно до даної моделі 157,3 млн осіб можуть заразитися коронавірусом у Сполучених Штатах у період з січня по кінець жовтня (з піком 53,1 млн 16 травня), понад 1,6 мільйона людей помруть, а 155,6 млн осіб одужають.

1 день обмежень
1 день обмежень
The New York Times

При введенні обмежень на 38 днів заражених може відмовитися 53,6 млн (пік 9,2 млн настане 11 липня), загине 463,3 тис., а 48,4 млн осіб одужають.

38 днів обмежень
38 днів обмежень
The New York Times

При обмеженнях на 90 днів (максимальний термін згідно даної моделі) в США заразилися 2,3 млн (пік буде 8 квітня – 476,6 тис. осіб), а загинуть 20 300 осіб.

90 днів обмежень
90 днів обмежень
The New York Times

Автори відзначають, що ці цифри не точні, оскільки на поточний момент немає повного розуміння Covid-19 для його точного моделювання. Але вони гранично чітко відображають позицію епідеміологів: незважаючи на прагнення повернутися до нормального життя, це ризиковано, поки лютує вірус, а люди не захищені.

"Будь-хто, хто радить припинити соціальне дистанціювання, тепер повинен розуміти, як буде виглядати країна, якщо ми це зробимо. Covid буде поширюватися на значні відстані, швидко, жахливо і може вбити потенційно мільйони в майбутньому році з величезними соціальними та економічними наслідками", - попередив д-р Те Инглесби, експерт з питань безпеки в області охорони здоров'я Університету Джонса Хопкінса.

Скептик помітить, що ці заходи, не запобігають сплеску інфекції, а лише затримують її. Є дещо в цьому: однак ми можемо побачити поліпшення ситуацій кожен раз, коли люди припиняють активність, принаймні, поки у нас немає вакцини або колективного імунітету.

Тим не менш, соціальне дистанціювання вигідно з двох причин.

По-перше, ми можемо використовувати час для підтримки лікарень і тестування лікування. По-друге, обмеження можуть згладити криву: інфекція буде поширюватися протягом більш тривалого періоду часу, так що система охорони здоров'я не буде перевантажена.

Що б ми ні робили, біль як від хвороб, так і від закриття бізнесу та шкіл може бути величезним

Під час Великої депресії рівень безробіття в Сполучених Штатах досяг 25 відсотків. Сьогодні президент Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймс Буллард прогнозує досягнення 30%. Люди можуть втратити свої робочі місця, заощадження і вдома; вони залишаться без вечірок, весіль, похоронів і випускних, які надають зв'язок і сенс життю. Але ми небагато знаємо про те, як полегшити економічний біль: ми можемо надіслати чеки окремим особам, і ми можемо стимулювати компанії тримати працівників на зарплаті. Обидва етапи є частиною законодавства, що розглядається у Вашингтоні, пишуть колумністи NYT.

Деякі видні консерватори вважають, що варто пожертвувати літніми людьми, щоб економіка продовжувала рухатися. "Я краще помру, ніж вб'ю країну", - сказав Гленн Бек глядачам.

Але ця точка зору відображає дві помилки. По-перше, фундаментальною силою, яка завдає шкоду економіці, є не зведення правил щодо соціального дистанціювання, а швидше неконтрольований вірус, і кращий спосіб захистити економіку - приборкати пандемію. По-друге, хоча ці критики благородно говорять про самопожертву, політика, яку вони захищають, швидше за все, призведе до загибелі багатьох інших старших людей і в гіршому стані.

Неправильно говорити, що ми повинні прийняти смерть літніх людей для підтримки малого бізнесу. Будь-яке ослаблення соціального дистанціювання має ґрунтуватися на даних.

Епідеміолог Ларрі Діамант, який є ветераном ліквідації віспи і в даний час головою організації "Закінчуючи пандемії", попередив, що якщо Трамп відправить усіх на роботу до Великодня, то "історія вважатиме це помилкою епічних масштабів".

Діамант вважає, що, ймовірно, не потрібно закривати всю країну, але потрібно широке тестування для визначення, які райони схильні до ризику, а які ні. "Нам вкрай необхідно провести аналіз крові, щоб визначити, у кого було захворювання і у кого є імунітет", - говорить епідеміолог.

Модель передбачає похмуру перспективу: можливо, єдиний спосіб забезпечити стійкий контроль над коронавірусом - це економічна пауза, занадто довга, щоб бути політично стійкою. У цьому випадку нас може чекати рік чергування періодів ослаблення і посилення обмежень для економічної активності, а пандемія посилюватиметься всякий раз на активізацію діяльність і стихатиме після посилення обмежувальних заходів.

Є деякі обнадійливі ознаки того, що соціальне дистанціювання і закриття бізнесу можуть переламати ситуацію на користь людства, і не тільки в Південній Кореї та Сінгапурі. В Італії кількість підтверджених нових випадків зараження зменшились. І число позитивних результатів випробувань, проведених Вашингтонським університетом в сильно постраждалій Сіетлі, стабілізувалося.

Трамп, здається, наполягає на ослаблення обмежень, частково ґрунтуючись на його неодноразових порівняннях Covid-19 з грипом, попереджаючи, що "ми не можемо дозволити лікуванню бути гірше, ніж сама проблема". Тим часом медичний кореспондент Fox News доктор Марк Сігел в цьому місяці знущався над коронавірусом: "У гіршому випадку це може бути грип".

Моделювання вірусу пояснює, чому епідеміологи наголошують, що це не грип, і чому ми не повинні очікувати повернення до нормального життя протягом кількох тижнів.

Один з ознак вірусу - наскільки він заразний. Грип має показник інфекційності (або R0) усього близько 1,5, що означає, що кожен хворий інфікує в середньому 1,5 інших. Навпаки, Covid-19 без соціального дистанціювання, здається, має R0 близько 2,5.

Другим показником вірусу є те, як часто інфіковані люди повинні бути госпіталізовані. З сезонним грипом це приблизно 1 відсоток; з коронавірусом, оцінки варіюються від 5 до 20 відсотків.

Більш високий R0 і більш високий рівень госпіталізації сприяють хаосу. Одна людина з грипом може призвести до зараження 386 інших людей протягом двох місяців, і кілька чоловік будуть госпіталізовані. Але в той же період один пацієнт Covid-19 міг призвести до зараження 99 000 чоловік, з яких близько 20 000 могли б бути госпіталізовані.

Третій показник - це коефіцієнт летальності", або відсоток людей, які захворіли померли в результаті певної хвороби. Для грипу це близько 0,1 відсотка. З Covid-19 існують безліч невизначеностей, але навіть в оптимальних умовах летальність може бути в 10 разів більше, приблизно на 1 відсоток, хоча вона була набагато вища в таких країнах, як Італія, з більш старим населенням і перевантаженими лікарнями.

Автори статті відзначають, що люди переживають незвичайний час, змушені йти на компроміси з невизначеною інформацією, а один з уроків минулих пандемій полягає в тому, що раннє "знання" про хвороби - часто помилково. Ще один урок історії - цінність своєчасного і рішучого реагування на пандемію. Під час пандемії грипу 1918 року такі міста, як Сент-Луїс, штат Міссурі, діяли рішуче, чим врятували багато життів. Під час спалаху коронавірусу ті, хто діяв рішуче (Південна Корея і Тайвань, наприклад) впоралися набагато краще тих, хто залишався більш розслабленим, як, наприклад, Італія, Іран і Сполучені Штати.

Ось чому епідеміологи і експерти в області суспільної охорони здоров'я застерігають від занадто ранньої розслабленості. Доктор Пітер Дж. Хотез, експерт в області охорони здоров'я в Медичному коледжі Бейлора, закликає зберегти державний контроль ще на місяць, а потім переглянути.

Життя полягає у прийнятті складних рішень в умовах невизначеності, і ми сподіваємося, що ця модель допоможе вам оцінити компроміси - і важливість постійних зусиль для соціального дистанціювання не тільки президента, але й кожного з нас у нашому власному житті, підсумовують колумністи NYT.

Читайте також: Після коронавіруса світ стане більш бідним і менш вільним — Foreign Policy

<США вийшли на третє місце за кількістю підтверджених випадків зараження коронавірусом - станом на 26 березня в країні налічується 69 246 заражених, згідно з даними спостережень Університету Джона Хопкінса. Більше третини госпіталізованих з коронавірусом в США виявилися молодше 54 років. В країні вже оголошено надзвичайний стан, штат Вашингтон оголошений зоною лиха, а в декількох штатах розгорнуті підрозділи національної гвардії.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі