Берлін розширює притулок для українських біженців у старому аеропорту

Поділитися
Берлін розширює притулок для українських біженців у старому аеропорту
Більшість звичайних притулків для біженців у Берліні та інших містах країни переповнені.

Німецька столиця розширює тимчасовий притулок у колишньому аеропорту, щоб мати можливість розмістити 3600 українців напередодні майбутньої зими та зростання потоку біженців з України, повідомляє AP NEWS.

Хоча два колишні термінали в аеропорту Тегель вже були відкриті для українських біженців навесні, уряд землі Берлін зараз поспішає обладнати два великі намети з обігрівачами. Воно також відкрило третій термінал аеропорту для реєстрації біженців, що прибувають, і розмістило 900 нових ліжок, повідомили чиновники в середу.

"Враховуючи, що президент Росії Путін націлився на інфраструктуру тепло- і водопостачання країни, а температура скоро опуститься нижче нуля, кількість біженців може підскочити в будь-який момент", - сказала Катя Кіппінг, сенатор уряду землі Берлін з соціальних питань, оглядаючи реєстраційні приміщення, що недавно відкрилися. у терміналі С.

"Ми маємо бути готові", - сказав Кіпінг, додавши, що більшість звичайних притулків для біженців і прохачів притулку в Берліні та інших містах країни вже переповнені, і пошук нових місць для більшої кількості людей, які шукають захисту в Німеччині, має стати головним пріоритетом.

Німеччина прийняла 1 мільйон біженців із України з моменту нападу Росії на східноєвропейську країну майже дев'ять місяців тому. Крім того, більше, ніж у попередні роки, сюди прибуває прохачів притулку з таких країн, як Сирія, Молдова чи Афганістан. В інших країнах Європи кількість людей, які звертаються за міжнародним захистом, також досягла максимуму, якого не було відтоді, як сім років тому на континенті знайшли притулок понад 1 мільйон людей.

Минулого тижня глава німецької асоціації міст попередив, що багато міст країни вже не в змозі забезпечити біженців гідним житлом.

"Нам доведеться шукати екстрені рішення, тому що звичайне житло, яке дійсно надавалася б для цих цілей, недоступне за кількістю та якістю", - сказав мер Штраубінга Маркус Паннермайр в ефірі радіостанції Bayern 2.

Минулого тижня федеральний уряд спробував розвіяти побоювання місцевих громад, заявивши, що він готовий виділити 4,25 млрд. євро на цей та наступний рік для надання допомоги біженцям та мігрантам. Але навіть із підживленням з федерального бюджету нові житлові приміщення не можуть бути збудовані так швидко, як прибувають люди, каже міська влада.

В аеропорту Тегель близько 1500 українських біженців наразі знайшли тимчасовий притулок. Більшість із них матері з дітьми. Звичайні притулки для біженців у німецькій столиці, розраховані на майже 28 000 місць, переповнені.

На сьогоднішній день Берлін прийняв понад 100 000 українців, і хоча багато хто з них знайшли приватне житло у родичів чи німців, які відкрили для них свої будинки, близько 3 000 осіб наразі розраховують на розміщення у місті.

Українці можуть в'їжджати до Німеччини без віз, але мігранти з інших країн, які шукають притулку до Німеччини, мають подати прохання про надання притулку, щоб потрапити до притулків.

З січня до кінця вересня 134 908 людей попросили притулку в Німеччині, близько 10 700 із них зараз живуть у Берліні.

Берлін хоче створити 10 тисяч додаткових місць для проживання до кінця цього року. "Нам належить вирішити найскладніше завдання", - сказав Кіпінг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі