Медична допомога українцям у Німеччині: куди звертатися переселенцям

Поділитися
Медична допомога українцям у Німеччині: куди звертатися переселенцям © unsplash/vmelnyk
Багатьох лікарів можна відвідати безкоштовно, але після реєстрації.

З початку війни з Росією притулку в Німеччині попросили близько 800 тисяч українців, 30% з них — діти віком до 14 років.  Всі вони, після оформлення тимчасового захисту, мають доступ до безкоштовних медичних послуг, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. 

Для цього необхідно зв’язатися з відповідальним центром прибуття або контактним центром (Ankunftszentrum/Kontaktstelle) за місцем тимчасового проживання. Отримати медичну консультацію, огляд лікаря та вакцинацію можна одразу в цих центрах.

Як отримати медичну допомогу у Німеччині

Поки триває процес реєстрації, українських громадян розміщують у тимчасовому житлі. Вже на цьому етапі збирають інформацію про стан здоров’я та спеціальні потреби: вагітність, хронічне захворювання, ліки.

Для подальшого звернення до лікарів потрібна медична страховка, з якою майже все лікування, включно з ліками, є безкоштовним. Про таку страховку слід запитати у своєму центрі прибуття або контактному центрі.

Щоб потрапити до лікаря у Німеччині треба мати направлення на лікування (Behandlungsschein). У деяких муніципалітетах замість направлення видають медичну картку (Krankenversicherungskarte). Українці, які зупинилися в муніципальних притулках або приватному житлі, можуть отримати направлення або картку в органах місцевої влади. Зазвичай це соціальні служби (Sozialamt).

У невідкладних випадках медичну допомогу надають без направлення. Для цього потрібно лише зареєструвати свою адресу тимчасового проживання в органах місцевої влади. У екстрених ситуаціях, коли існує загроза життю та здоров’ю, вся необхідна медична допомога також є безкоштовною. Номер виклику швидкої у Німеччині - 112.

Спеціальні медичні послуги для українців у Німеччині

У Берліні діють понад 500 лікарських практик, які пропонують безкоштовну медичну та психологічну допомогу. Інформацію про них можна знайти на сайті kv.berlin.

Якщо у вас залишилися запитання щодо медичної допомоги в Німеччині, можна звернутися до некомерційної організації MedWatch за адресою kontakt@medwatch.de. Там є волонтери, які спілкуються українською та російською мовами.

Медична допомога людям без документів

Якщо у громадянина України немає документів або медичної страховки, він може звернутися до організацій, які анонімно і безкоштовно лікують людей без документів. Відповідну організацію в потрібному регіоні можна знайти за спеціальному сайті.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі