"Через війну на Близькому Сході до нас прямують біженці, і більшість з них мусульмани. Теракти в Європі підживлюють агресивну риторику популістів, налаштованих проти міграції. І таким чином наше суспільство ділиться на тих, хто гостинно і зі співчуттям ставиться до біженців, і тих, хто налаштований вороже. Якщо поїхати в Берлін, Брюссель чи Париж і гуляти вулицями, то почуваєшся напруженим через можливий теракт. Тому це точно екзистенційна загроза", - сказав він.
При цьому Баррозу додав, що самих лише військових методів не достатньо для того, щоб побороти ісламських тероризм, від якого зараз страждає Європа.
"Сьогодні чоловіки (не жінки, більшість з них саме чоловіки), які народилися в Європі, виросли в Європі, готові себе вбити, щоб нашкодити іншим європейцям через певну ідеологію. А їхні матері ще й будуть раді цьому. Нам необхідно побороти тероризм в культурному вимірі", - пояснив він.
Він також додав, що деякі країни в ЄС помилково вірять в те, що відновлення національних кордонів допоможуть захиститися від тероризму. Однак, на його думку, це не так. Ефективніше буде тісніше співпрацювати і ділитися інформацією на рівні від поліції до служб безпеки країн-учасниць.
За останні роки французькі міста кілька разів ставали мішенню для жорстоких терактів. У липні у Франції відбулися дві терористичні атаки.
Так, 14 липня, під час святкування Дня взяття Бастилії на Англійській набережній Ніцци вантажівка в'їхала у натовп людей. Жертвами теракту в Ніцці стали 84 людини, більше двохсот отримали поранення.
В кінці місяця, двоє озброєних ножами чоловіків зайшли в католицьку церкву в місті Сент-Ентьєнн-Дю-Рувре під час ранкової молитви. В храмі на той момент було двоє вірян, дві монахині і священник. Зловмисники перерізали горло 84-річному отцю Жаку Хамелю, а ще одного вірянина сильно поранили. Поліція, яка прибула до церкви, застрелила нападників.