Кіпр посилює вимоги до комерційних банків та посередників, що стосуються особистості їх клієнтів, через кілька днів після того, як завдяки "панамському скандалу" стало відомо про масштабні схеми, які використовуються заможними людьми зі всього світу для розміщення доходів у "податкових гаванях".
Більш жорсткі правила, що зобов'язують банки і посередників інформуватися про особу своїх клієнтів, а також призупиняти операції за рахунками у випадку їхнедотримання, набули чинності в четвер, 7 квітня, передає Рейтер.
Сьогодні на Кіпрі діють тисячі офшорних компаній, багато з яких - російські.
Кіпрське законодавство дозволяє створення компаній з чисто номінальною структурою, в рамках якої бенефіциар не значиться у звітності фірми, проте влада повідомила, що тепер вводиться так зване правило "знай свого клієнта" для банків і посередників.
"Сьогоднішня поправка - частина безперервних зусиль, спрямованих на подальше зміцнення нормативно-правової бази, метою яких завжди є недопущення недоробок або слабкостей, що ведуть до можливості відмивання грошей або фінансування терористів", - заявив центробанк.
Так, британська газета Guardian раніше описала роль банку RCB, що базується на Кіпрі, у допомозі у збагаченні близьким друзям президента Росії Володимира Путіна. Про це стало відомо завдяки журналістському розслідуванню "Панамські папери". Цей скандал спонукав владу Заходу почати розслідування ухилення від податків, відмивання грошей та інших підозр.
Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створено три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.