Байдену доведеться відновлювати репутацію американської розвідки — The Economist

Поділитися
Байдену доведеться відновлювати репутацію американської розвідки — The Economist © euroradio.fm
Дональд Трамп зневажливо ставився до власних розвідувальних агенцій.

Після того, як демократ Джо Байден переміг на виборах президента США, на нього чекає багато серйозних завдань. Одним із таких завдань для нового американського лідера стане відновлення репутації американських спецслужб, яку фактично зруйнував президент Дональд Трамп. Американські спецслужби готуються до життя після Трампа, пише журнал The Economist.

«Вся робота розвідувального співтовариства полягає у пошуку правди і наданні достовірної інформації не турбуючись про те, що хоче почути керівник», - пояснює сенатор від штату Мен Ангус Кінг.

Більшість президентів цінують таку незалежність розвідки, однак, цього не можна сказати про президента Дональда Трампа. Протягом останніх чотирьох років він «воював» із американськими спецслужбами і замінював професіоналів некваліфікованими наступниками.

Колишній заступник директора Розвідувального управління Міністерства оборони США Даг Вайз вважає, що Трамп завдав шкоди моральному духу у відомствах і підбадьорив ворогів Америки.

Адміністрації Байдена доведеться виправляти всю завдану шкоду, одночасно реагуючи на нові загрози.

Перші кроки Байдена багатообіцяючі. Він хоче, щоб службовці національної безпеки були з ним повністю чесними, "говорили йому те, що потрібно знати, а не те, що він хоче знати". Тоді як Трамп турбувався щоб національна американська розвідка «не створювала для нього жодних проблем».

Окрім того, що Байдену доведеться працювати над відновленням репутації американської розвідки «вдома», йому потрібно відновити ефективний обмін розвідданими між країнами "п'яти очей" - Америкою, Австралією, Великою Британією, Канадою та Новою Зеландією.

Неамериканські спецслужби останнім часом були обережнішими, ніж зазвичай, у тому, що вони розповідали Білому дому, адже намагалися уникнути «президентської істерики» Трампа.

До того ж, зневажання Трампом власних розвідників фактично підбадьорило ворогів Америки. Його необережність із секретною інформацією може ускладнити для США співпрацю з іноземною розвідкою.

Професіоналізм команди національної безпеки, яку вже починає збирати Байден, може заспокоїти нерви американців, але відновлення репутації Америки стане важким завданням.

Проте виклики, «не пов'язані з Трампом», можуть виявитись ще складнішими для Байдена. Після двох десятиліть невпинного зосередження уваги на боротьбі з тероризмом американські розвідувальні агенції перенаправляють ресурси та увагу на "великих держав" конкурентів, перш за все на Китай. Для цього потрібні інші навички та можливості, ніж ті, що були у війні проти джихадистів. До того ж, нові виклики для розвідки кидають соцмережі та ЗМІ, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі