Байден вніс до "чорного списку" 59 китайських компаній

Поділитися
До нього увійшли гіганти Huawei і SMIC

Американський президент Джо Байден у четвер поставив підпис під документом, який не дозволить США вкладати кошти в 59 китайських компаній, які, на думку Білого дому, підривають безпеку США. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Цей виконавчий указ дозволяє США забороняти інвестиції в китайські компанії, які підривають безпеку або демократичні цінності США і наших союзників», - підкреслюється в документі.

Заборона набуває чинності 2 серпня 2021 року.

У «чорний список» потрапили 59 китайських компаній. Серед них - одна з найбільших світових компаній в сфері телекомунікацій Huawei Technologies Co. Ltd, компанія з виробництва мікроелектроніки Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), виробник авіатехніки Aviation Industry Corporation of China (AVIC), телекомунікаційні компанії China Mobile Communications Group Co. Ltd., China Telecommunications Corporation, China United Network Communications Group Co. Ltd., будівельна компанія China Railway Construction Corporation (CRCC) та інші.

Відзначається, що даний указ «заборонить будь-якій людині з США брати участь в продажу або купівлі будь-яких цінних паперів, що продаються на біржі».

«Цей виконавчий указ не дозволяє інвестиціям США підтримувати китайський оборонний сектор, а також розширює можливість уряду США реагувати на загрози китайських компаній в сфері технологій стеження, які сприяють спостереженнями, як в Китаї, так і за його межами, за етнічними меншинами або будь-яким іншим чином сприяють репресіям і серйозним порушенням прав людини», - заявляє Білий дім.

Як повідомляє Білий дім, цей указ покликаний сприяти «подальшому реагування на надзвичайну ситуацію, оголошену 12 листопада 2020 року у зв'язку з загрозою, яку представляє військово-промисловий комплекс КНР».

«Чорний список» є одним із заходів, прийнятих адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо китайських компаній.

Нагадаємо, що вже довгий час аналітики обговорюють протистояння Китаю і США. Республіканці у всьому політичному спектрі - від помірного сенатора Мітта Ромні до колишнього держсекретаря США Майка Помпео, визнали, що Китай являє екзистенціальну загрозу для Америки. Незважаючи на те, що президент США Джо Байден ще не зайшов так далеко, його команда з національної безпеки дотримується жорсткої політики щодо Пекіна. Будь-яка інша політична позиція загрожує жорсткою реакцією: останнє опитування Gallup показує, що майже 80% американців дотримуються негативних поглядів на Китай. Ймовірно, їх кількість зросте, адже недавно американські спецслужби знову повернулися до теорії походження коронавірусу внаслідок витоку з китайської лабораторії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі