Байден розповів, чому не даватиме спільну пресконференцію з Путіним

Поділитися
Байден розповів, чому не даватиме спільну пресконференцію з Путіним © Flickr/White House
Президент США хоче чітко донести громадськості умови поліпшення відносин з Росією. 

Президент США Джо Байден пояснив, чому прийняв рішення не проводити спільну пресконференцію з президентом РФ Владіміром Путіним після переговорів у Женеві  16 червня. За словами американського лідера, він не хоче, аби замість результатів зустрічі обговорювалися подробиці публічного виступу лідерів.

«Я завжди вважав – і я не хочу сказати, що преса не повинна знати – але це не змагання про те, хто може домогтися більшого успіху перед пресконференцією або спробувати поставити один одного в незручне становище. Йдеться про те, щоб я дуже чітко дав зрозуміти, які умови для поліпшення відносин з Росією», - цитує Байдена The Hill.

Президент США додав: «Я знаю, що ви не маєте сумніву в тому, що я буду дуже відвертим з ним щодо наших побоювань, і я поясню власну думку про те, чим закінчилася ця зустріч, і він пояснить зі свого боку, як вона пройшла. Я не хочу, щоб мене відволікало те, що вони потиснули один одному руки, хто найбільше розмовляв і все інше».

За п'ять днів до запланованого саміту у Женеві американські ЗМІ із посиланням на власні джерела повідомили про те, що спільна пресконференція за підсумками переговорів Байдена і Путіна на планується. Наступного дня Москва попросила не поспішати із висновками.

Президенти США і Росії зустрінуться 16 червня. У Кремлі підтвердили, що Джо Байден і Владімір Путін зустрінуться в швейцарській Женеві. Спільної пресконференції президентів за підсумками переговорів не буде.

Байден має намір обговорити з Путіним хакерську атаку з боку Росії на американську компанію Colonial Pipelinе, яка відбулася на початку травня, питання безпеки та контролю над озброєннями, порушення прав людини тощо.

У колонці для WP американський лідер позначив порядок денний переговорів із Владіміром Путіним. Байден також пообіцяв попередити Путіна про відповідальність за втручання в справи інших країн.

Зустріч із Путіним перевірить «межі дипломатії» Байдена, пише The Washington Post. Колишній посол США в Україні Джон Гербст вважає, що реакція Вашингтона на кібератаки була недостатньо швидкою, а відмова від санкцій проти «Північного потоку-2» напередодні саміту - помилкою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі