Байден або Трамп: за кого в ЄС проголосували б на виборах президента США

Поділитися
Байден або Трамп: за кого в ЄС проголосували б на виборах президента США © depositphotos/kovop58@gmail.com
Соціологи не опитали жителів Австрії, Болгарії, Данії, Кіпру, Латвії, Литві, Мальти, Португалії, Румунії, Словаччини та Словенії, Хорватії, Чехії та Естонії

До президентських виборів в США залишилося п'ять днів. Соціологи по всій Європі опитали, кого з кандидатів підтримують європейці в гонці між чинним президентом Дональдом Трампом і колишнім віцепрезидентом Джо Байденом.

Мало хто з соціологів ставив тверде та чітке запитання про гіпотетичний намір голосування. В першу чергу Ipsos. Ipsos опитав виборців по всьому світу, задавши їм наступне запитання: «В листопаді цього року в Сполучених Штатах будуть проводитися вибори, щоб обрати президента на наступні чотири роки. Якби вам довелося голосувати на цих виборах, ви б проголосували за кандидата від республіканців Дональда Трампа або кандидата від демократів Джо Байдена?".

У Німеччині 62% відповіли, що проголосують за Байдена, і тільки 10% сказали те ж саме про Трампа. 11% німців вважали за краще не відповідати на це питання, а ще 18% не знали, як відповісти. Якби виборці, які не визначилися, були виключені з вибірки, 86% опитаних проголосували б за Байдена та тільки 14% проголосували б за його опонента-республіканця.

Опитування Ipsos показало, що у Франції виборці досить нерішучі щодо кандидатів в порівнянні з іншими країнами Західної Європи. 34% не знали б, за кого голосувати, якби у них був вибір між Байденом та Трампом. 50% підтримали демократичного кандидата, тільки 10% за Трампа. 6% вважали за краще не відповідати на питання анкети. Якби великий пул виборців, які не визначилися, був виключений, 83% проголосували б за Джо Байдена і тільки 17% проголосували б за Дональда Трампа.

Опитування Ipsos в Італії виявило, що 49% виборців проголосували б за Джо Байдена, 15% проголосували б за Дональда Трампа. Якби виборці, котрі не висловили наміру голосувати (36%), були виключені, Джо Байден лідирував би серед італійців з перевагою 77 проти 33.

Якби виборці в Іспанії могли обрати наступного президента США, 54% проголосували б за Байдена. 27% виборців заявили, що не знають, за кого голосувати, що у два з половиною рази більше в порівнянні з тими, хто проголосував би за Трампа (11%). 9% респондентів вважали за краще не повідомляти Ipsos про свої переконання. Серед рішучих іспанців Байден випереджає Трампа зі співвідношенням 83 проти 17.

Польща - одна з найбільш консервативних в соціальному плані країн Європи. Це робить гонку між Дональдом Трампом і Джо Байденом жорсткішою, ніж де-небудь на континенті: обидва кандидати отримають по 27% голосів, як з'ясувала Ipsos. За логікою речей, якщо виборці, які не знають, кого вибрати з двох (40%), і ті, хто не хоче розкривати свій намір голосувати (5%), повинні бути виключені, кожен кандидат отримає 50% голосів.

У Швеції 73% опитаних Ipsos відповіли, що проголосують за Джо Байдена. Тільки 10% відповіли, що підтримають Дональда Трампа на виборах. 14% відповіли, що не знають відповіді на це питання, а 3% вважали за краще не відповідати. Це означає, що частка голосів у 88% для Байдена і 12% для Трампа, якщо тільки відкриті та рішучі виборці повинні були б взяти до уваги.

В Угорщині також більш консервативне в соціальному плані населення, ніж в більшості європейських країн. Однак більшість як і раніше співчуває Джо Байдену. У цьому році опитування Ipsos показало, що 33% репрезентативної вибірки заявили, що проголосують за Байдена, 23% сказали те ж саме про Дональда Трампа. 37% не знали, що відповісти, а 6% опитаних відмовилися повідомити про свій намір голосувати. Таким чином, 59% зважилися і відкритих виборців поручилися б за Байдена, 41% поставили б галочку в бюлетені за Трампа в гіпотетичній угорській кабіні для голосування на президентських виборах в США.

В рамках глобального опитування Ipsos також було опитано виборців в Бельгії. 63% заявили, що проголосують за Джо Байдена, 10% проголосують за Дональда Трампа, 21% не знають, що відповісти, а 6% відповіли, що не впевнені, що відповісти. Якби до уваги бралися тільки ті виборці, які прийняли рішення, Трамп отримав би 14%, явно відстаючи від Байдена з 86%. Збільшуючи масштаб до першого субнаціонального адміністративного рівня, Kieskompas провів опитування виборців у Фландрії. У північному регіоні Бельгії 68% підтримали б Байдена в порівнянні з 14%, які підтримали б Трампа, 11,9% - інших кандидатів і 5,9% - не були б впевнені при голосуванні. Знову ж таки, виняток, хто не визначився дасть дуже схожий результат, як в Нідерландах, де Байден легко виграє 72% проти 15% Трампа. Інші, наприклад, лібертаріанець Джо Йоргенсен, Грін Хоуі Хокінс і незалежний Каньє Уест, отримали б 13%.

У Нідерландах дослідний інститут Kieskompas виявив, що 65,6% виборців підтримали б Джо Байден, в той час як тільки 16,5% проголосували б за Трампа. 12% проголосували б за іншого кандидата, а 6% не впевнені в своїй думці. Якщо виключити, хто не визначився, гонка призведе до переконливої перемоги кандидата від демократів Байдена, який отримав 70% проти 18% Трампа, а інші кандидати отримають приблизно 13% голосів. Опитування Ipsos в Нідерландах показало аналогічні результати: Джо Байден отримав 61%, в той час, як лише 11% проголосували б за Дональда Трампа. 22% опитаних Ipsos не знали, що відповідати, 6% не хотіли ділитися своїм наміром голосувати. Якби в цій вибірці враховувалися тільки виборці Трампа та Байдена, колишній віцепрезидент отримав би 85%, а чинний президент - 15%.

У Фінляндії соціологи з Kantar TNS виявили, що 75% респондентів хотіли б, щоб на виборах переміг Джо Байден, в той час, як тільки 10% проголосували б за Трампа, 3% - за інших і 12% не змогли відповісти. З винятком тих, хто не визначився, це призвело б до перемоги Байдена з 85% проти 11%, при цьому 3% виборців оберуть іншого кандидата.

У Греції опитування агентства ProRata запитало грецьких виборців "якщо б завтра провели президентські вибори в США, і у вас було б право голосу, і ви повинні були вибрати одного з наступних двох кандидатів, кого б ви вибрали?". Опитування показало, що 71% проголосували б за Байдена на виборах і тільки 15% проголосували б за Трампа. Ті, хто вибрали «не знаю», склали 14%, і їх виключення дало б 83-17 до перемоги колишнього віцепрезидента Байдена. У цьому опитуванні можна було проголосувати за іншого кандидата.

В Ірландії опитування показало, що 80% виборців проголосували б за Джо Байдена; тільки 13% проголосували б за Дональда Трампа. 7% обраних не знали відповіді на питання: «Якби ви голосували на майбутніх президентських виборах в США, за кого з наступних кандидатів ви проголосували б?». Якби ті, хто не визначився, були виключені з вибірки, частка Джо Байдена зросла б до 86%, а Дональду Трампу дісталося б лише з 14%.

Країна

Байден (%)

Трамп (%)

Інші (%)

Джерело

Бельгія

86

14

-

Ispos

Бельгія (Фландрія)

72

15

13

Kieskompas

Фінляндія

85

11

3

Kantar/TNS

Франція

83

17

-

Ipsos

Німеччина

86

14

-

Ipsos

Греція

83

17

-

Prorata

Угорщина

59

41

-

Ipsos

Ірландія

86

14

-

Ireland Thinks

Італія

77

23

-

Ipsos

Італія

53

47

-

Noto

Нідерланди

85

15

-

Ipsos

Нідерланди

70

18

13

Kieskompas

Польща

50

50

-

Ipsos

Іспанія

83

17

-

Ipsos

Швеція

88

12

-

Ipsos

Росія (не в ЄС)

33

68

-

Ipsos

Туреччина (не в ЄС)

53

47

-

Ipsos

Велика Британія (не в ЄС)

81

19

-

Ipsos

Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.

Трамп, який намагається затриматися в Білому домі ще на одну каденцію, продовжує відставати в опитуваннях від Байдена. Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.

Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".

  •  
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі