Президенти Азербайджану і Вірменії Ільхам Алієв і Серж Саргсян домовилися активізувати мирний процес навколо Нагірного Карабаху.
У вівторок, 19 листопада у Відні в ході зустрічі "віч-на-віч" і вслід за нею робочих консультацій з співголовами і міністрами президенти обговорили широке коло питань, що стосуються врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, йдеться в заяві Мінської групи ОБСЄ, опублікованому на сайті організації.
Президенти погодилися надати імпульс подальших переговорів, спрямованих на досягнення мирного врегулювання, і доручили своїм міністрам закордонних справ разом з співголовами продовжити роботу на основі того, що було зроблено раніше, з метою інтенсифікації мирного процесу. Вони домовилися знову зустрітися в наступні місяці.
Це був перший контакт президентів після саміту, проведеного в січні 2012 року в Сочі.
В якості наступного кроку співголови організовують робочі зустрічі з міністрами в кулуарах Ради міністрів ОБСЄ, який відбудеться 5-6 грудня в Києві. Співголови планують відвідати регіон до кінця цього року.
В результаті збройного конфлікту з Вірменією через Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над ним і - повністю або частково - сімома прилеглими до нього районами. Цей регіон проголосив незалежність у 1991 році. У Баку спробували повернути контроль над ним, але зазнали невдачі. У 1994 році за посередництва Росії Азербайджан, Вірменія і невизнана Нагірно-Карабахська Республіка підписали тристоронню угоду про припинення вогню, яке в останні роки періодично порушується.
Переговори з мирного врегулювання конфлікту ведуться до цих пір. Азербайджан наполягає на збереженні своєї територіальної цілісності, Вірменія захищає інтереси невизнаної республіки, оскільки НКР не є стороною переговорів. !zn
Читайте також:
Росія розширює військову присутність у Вірменії
Азербайджан вирішив прощати персон нон грата, відвідали Карабах "душа"
Росія змусила Вірменію проситися в Митний союз, озброюючи Азербайджан, - експерт
Президент Азербайджану закликав армію бути готовою до війни за Карабах