Азербайджан анулював 10 договорів про купівлю Boeing 737 MAX-8

04 червня, 2019, 03:16 Роздрукувати
Відправити
Відправити

В Азербайджані вирішили, що не варто ризикувати.

Азербайджан анулював 10 договорів про купівлю Boeing 737 MAX-8
Boeing перестав бути найпопулярнішим літаком у світі © wikipedia.org

Трагедія, що сталася з літаком Boeing 737 MAX-8 в Ефіопії, і ряд наступних дрібних, але помітних поломок призвели до падіння продажів і втрати вже укладених договорів.

Азербайджан анулював контракт з компанією Boeing на закупівлю десяти літаків Boeing 737 MAX-8.

Про це повідомило ЗАТ "Азербайджанські авіалінії" (AZAL), передає Oxu.az.

"Ми офіційно відмовилися від планів покупки літаків Boeing 737 MAX-8 з відомих причин, пов'язаних з безпекою даних літаків, і анулювали відповідний контракт", - заявили в AZAL.

У квітні 2017 року азербайджанська авіакомпанія Silk Way Airlines і Boeing підписали контракт на придбання 10 пасажирських літаків Boeing 737 MAX-8. Оператором даних літаків повинна була бути компанія AZAL. Загальна сума угоди становила близько одного мільярда доларів. Азербайджан в рамках контракту повинен був отримати літаки протягом трьох років.

AZAL на сьогоднішній день експлуатує такі літаки, як Boeing 787, Boeing 767, Boeing 757, а також літаки Airbus 340, Airbus 320, Airbus 319 і Embraer 190.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

Related video

5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.

За матеріалами: DT.UA / Oxu.az / Підготував/ла : Кругленко Александрина
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК