Австрія повинна показати Путіну, на чиєму вона боці - Die Presse

Поділитися
Австрія повинна показати Путіну, на чиєму вона боці - Die Presse Путин не должен видеть в Австрии возможности для раскола Запада. © Сайт президента России
Попри симпатії лідерів у Відні до Москви, австрійським політикам не варто робити передчасних кроків на зустріч.

Для президента Росії Володимира Путіна хороший ЄС - це слабкий ЄС. Тому будь-який розкол на Заходу дає йому простір для маневру. Відень не повинен сприяти поглибленню таких розколів, пише австрійське видання Die Presse, нагадуючи, що частина уряду Австрії симпатизує Кремлю. А "Партія свободи", яка взагалі має угоду про дружбу з російською "Единой Россией", навіть хотіла внести пункт про скасування санкцій в коаліційну угоду.

Чим більш нерішуче і незлагоджено діє Захід, тим бижче він підбирається до мріє повернути Росії так звану радянську "велич". Видання зауважує, що останні кілька років приносять Путіну уодин приємний сюрприз за іншим. Спочатку в Британії перемогли прихильники Brexit, потім по Європі прокотилася хвиля популістів-євроскептиків, а тепер в Італії до влади прийшов відверто проросійських уряд. Все це ослаблює трансатлантичну позицію і сам ЄС. Путіну це на руку. Простору для діяльності стає більше.

Протидіяти йому, на думку Die Presse, може лише згуртований ЄС. І саме тому Кремль так активно йде на співпрацю з ворогами євроінтеграції від Будапешта до Риму. Тому він використовує будь-яку можливість посіяти розбрат і невпевненість. На Путіна із захопленням дивляться ті у Європі, хто мріє про так званого "сильного лідера", який "наведе порядок".

Симпатизують російському президенту і в правлячій австрійській "Партії свободи". Ця політична сила навіть уклала угоду про співпрацю з путінською "Единой Россией".

"Під час візиту Путіну у Відень в цей четвер перед канцлером Себастьяном Курцем, який очолює "Австрійську народну партію", постане завдання не дати Австрії зійти з курсу. Тим більше, що в другій половині цього року вона буде головувати в ЄС. Він не повинен лишити жодного приводу для сумнівів, що Відень солідарний з Брюсселем, а не з Москвою", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що можна скільки завгодно критикувати антиросійські санкції, які декому здаються непродуктивними. Але у ЄС були підстави їх запровадити після незаконної анексії Криму і російської спроби перекреслити кордони на Сході України. Скасування санкцій можливе лише в тому випадку, якщо Росія виконає свою частину "Мінських угод". Якщо ж вони будуть скасовані раніше, ЄС виставить себе посміховиськом і дасть Путіну карт-бланш на подібні агресивні дії в майбутньому.

Нагадаємо, що після спроби отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля в Британії канцлер Австрії Себастьян Курц відмовився висилати російських дипломатів з Австрії. Він також висловив бажання, щоб Австрія стала "мостом між Сходом і Заходом", вказавши на необхідність "тримати відкритими канали переговорів із Росією".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі