Ряд міжнародних авіаційних організацій і авіакомпаній висловили стурбованість у зв'язку з використанням крилатих ракет РФ у сирійському конфлікті. Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) опублікувала попереджувальну інформацію для авіаперевізників, які здійснюють польоти над Каспійським морем, Іраном і Іраком, передає німецьке видання Die Welt.
У EASA повідомили, що польоти над кризовими районами є однією з головних проблем для авіаційної безпеки, про що свідчить трагедія з малайзійським "Боїнгом", який був збитий над Донбасом в минулому році.
Наприклад, французька авіакомпанія Air France прийняла особливі заходи обережності в польотах над Іраном і Каспійським морем. На даний момент лайнери Air France не літають над Єменом, сходом України, Сирією, Іраком та Лівією.
Повідомляється, що деякі авіакомпанії вибрали альтернативні маршрути для польотів у районі Багдада, Дамаску і Тегерана після ракетних запусків Росії.
У свою чергу, німецька авіакомпанія Lufthansa на даний момент не бачить необхідності переходити на альтернативні маршрути польотів, але вона постійно проводить консультації з німецькими та європейськими авіаційними відомствами.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.
Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".
Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".