Авіакомпанія з США хоче повернути надзвукові пасажирські перевезення

Поділитися
Авіакомпанія з США хоче повернути надзвукові пасажирські перевезення © gazeta.ua
Правда поки не ясно, коли точно, скільки це буде коштувати і чи отримає ініціатива дозвіл

Авіакомпанія, яка планує купувати літаки у починаючої компанії Boom Supersonic, може стати першою, яка пропонує надшвидкі комерційні рейси з тих пір, як Concorde припинив польоти в 2003 році, повідомляє The New York Times.

United Airlines заявила, що замовляє 15 літаків, які можуть літати швидше за швидкість звуку, у Boom Supersonic. Авіакомпанія повідомила, що у неї є можливість збільшити своє замовлення до 35 літаків.

Компанія Boom, яка залучила 270 мільйонів доларів від венчурних компаній та інших інвесторів, заявила, що планує представити літак в 2025 році і почати льотні випробування в 2026 році. Очікується, що літак, який вони називають Overture, буде перевозити пасажирів до кінця поточного десятиліття.

Але плани стартапа вже принаймні одного разу зірвалися, і йому доведеться подолати безліч перешкод, в тому числі отримати схвалення Федерального управління цивільної авіації і регулюючих органів інших країн. Навіть авторитетні виробники спотикалися, представляючи нові або модернізовані літаки. Boeing 737 Max «завернули» майже на два роки після двох аварій.

United і Boom не розкриває фінансових подробиць, включаючи вартість кожного літака, але відомо, що економічні показники повинні бути приблизно такими ж, як у нового Boeing 787.

United взяла на себе зобов'язання купувати літаки, якщо Boom вдасться їх зробити, отримати дозволи регулюючих органів і досягти інших цілей, таких як дотримання вимог сталого розвитку.

Boom також планує виробляти літаки для Japan Airlines, інвестора компанії.

Що неясно, так це те, чи вирішив Boom проблеми, які змусили British Airways і Air France припинити використання Concorde на трансатлантичних рейсах - високі витрати, проблеми з безпекою і низький попит.

Компанія Boom, яка працює з Rolls-Royce, британським виробником реактивних двигунів, заявила, що її літак буде більш ефективним, ніж Concorde; За оцінками United, це буде на 75 відсотків ефективніше. Літаки Boom не будуть такими гучними, як Concorde, тому що їхні двигуни будуть створювати звуковий удар тільки при польоті над водою, коли його ніхто не чує.

В останні роки багато людей стали все більше турбуватися про вплив авіаперельотів на зміну клімату. На думку експертів, очікується, що надзвукові літаки будуть споживати більше палива, ніж звичайні літаки на пасажира на милю.

Двигуни літаків Boom будуть повністю покладатися на екологічно чисте авіаційне паливо, яке можна виробляти з відходів, рослин та інших органічних речовин. Експерти кажуть, що таке паливо могло б скоротити викиди, але його поставки обмежені, воно дороге і його використання не усуває викиди парникових газів.

United заявила, що ще занадто рано говорити, яка буде стягуватися плата за рейси. Але ще одне велике питання, пов'язане з літаком, полягає в тому, скільки людей будуть готові витратити тисячі доларів, які, ймовірно, буде коштувати кожен квиток на надзвуковий політ.

Раніше повідомлялося, що інженери компанії Airbus Марко Прамполіні і Йоан Корабеф отримали патент на створення "ультразвукового повітряного судна і необхідного способу пересування по повітрю". Тобто, по суті, створення надзвукового пасажирського літака, передає Business Insider.

Airbus очікує, що літак зможе розвивати швидкість вище, ніж Мах 4,5, тобто в 4,5 рази більше, ніж швидкість звуку. Літак зможе здійснювати переліт від Лондона до Нью-Йорка за одну годину, в той час як знятий з виробництва "Конкорд" справлявся з цим завданням за 3,5 години.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі