Атаки України на російські нафтопереробні заводи посилюють напруженість у відносинах зі США — WP

Поділитися
Атаки України на російські нафтопереробні заводи посилюють напруженість у відносинах зі США — WP © Соцмережі
Позиція США щодо ударів України по НПЗ в Росії протиставляються позиціям союзників Вашингтона в Європі з цього питання.

Коли віцепрезидентка США Камала Гарріс зустрілася з Володимиром Зеленським на Мюнхенській безпековій конференції в лютому, вона сказала українському лідеру те, що він не хотів чути — утримайтеся від атак на російські НПЗ. Така тактика, на думку американських чиновників, призведе до зростання світових цін на енергоносії та спричинить більш агресивні дії Росії у відповідь на території України.

Чиновники, ознайомлені із цим питанням кажуть, що це прохання викликало роздратування у Зеленського та його помічників, які розглядають удари по російських енергетичних об'єктах як світлу пляму у виснажливому військовому протистоянні з краще озброєним противником. Вони додали, що Зеленський відмовився від цієї рекомендації, не будучи впевненим, що вона відображає загальну позицію адміністрації Байдена, пише The Washington Post.

Однак замість того, щоб прислухатися до прохань США, Україна подвоїла зусилля. Ці атаки посилили напруженість у відносинах між країнами. Далекі українські удари, які з січня вразили понад десяток нафтопереробних заводів і вивели з ладу щонайменше 10% потужностей російських НПЗ, відбуваються в той час, коли президент Байден активізує свою передвиборчу кампанію, а світові ціни на нафту досягли шестимісячного максимуму.

Захисники української стратегії звинувачують Білий дім в тому, що він ставить внутрішню політику вище за військові цілі Києва. Офіційні особи США кажуть, що причина їхніх попереджень більш тонка, ніж припускають критики.

Чиновники зазначили, що підтримка поставок на світові ринки енергоносіїв для зниження інфляції є пріоритетом для адміністрації США. Але це також важливо для продовження підтримки українських військових зусиль у Європі.

"Зростання цін на енергоносії ризикує послабити європейську підтримку допомоги Україні", — заявив високопоставлений представник США.

Американські військові планувальники занепокоєні, що удари мало сприяють зниженню боєздатності Москви й призвели до масованої російської контратаки на українську електромережу, яка завдає Києву набагато більшої шкоди, ніж атаки на НПЗ завдають Росії. 

"Атаки безпілотників не знищують цілі нафтопереробні заводи й зазвичай навіть не руйнують окремі установки, а лише пошкоджують їх", — пише в аналітичному звіті для Фонду Карнеґі за міжнародний мир експерт з нафтової промисловості Сергій Вакуленко.

Протидія США атакам на НПЗ обурила офіційних осіб у Києві, які вважають ці удари чесними, враховуючи безперервні атаки Росії на території України. Вони вважають, що удари необхідні для того, щоб підвищити ціну для Москви та підтвердження того, що російське суспільство не буде в безпеці до тих пір, поки не закінчиться війна. Деякі експерти кажуть, що побоювання США з приводу збільшення вартості енергоносіїв через атаки на НПЗ є безпідставними, оскільки зростання цін спричинене скороченням видобутку ОПЕК+ і нестабільністю, пов'язаною з війною Ізраїлю з ХАМАС.

Позиція США щодо ударів Україною по НПЗ в Росії протиставляються позиціям союзників Вашингтона в Європі. Зокрема міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне вважає, що агресором є Росія, а Україна має право на самооборону. Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон також захистив право України завдавати ударів по російських енергетичних об'єктах.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський вважає, що Америка не може заборонити Україні використовувати свою зброю на власний розсуд. Він повідомив, що у Києва немає іншого вибору й атаки на НПЗ можуть стримати Москву від атак на енергомережу України. Агентство Bloomberg повідомляло, що удари українських дронів по НПЗ в Росії змушують російські компанії шукати способи захисту підприємств. Попит на системи для захисту від дронів зріс вчетверо в Росії.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі