Посилення атак українських безпілотників змушує російські компанії шукати способи захисту власних заводів і фабрик замість того, щоб покладатися на військових, що дає стимул виробникам радарів і військового обладнання. Як свідчать тендерні дані, попит на приватні системи для відбиття безпілотних літальних апаратів за останній рік зріс у чотири рази. Водночас, за оцінками Bloomberg Economics, Росії вдалося щонайменше подвоїти виробництво такого обладнання з початку війни.
"У найближчі квартали Росія, ймовірно, зможе зробити свої нафтопереробні заводи та інші дорогі об'єкти менш уразливими для ударів безпілотників", — вважає економіст Алекс Ісаков з Bloomberg Economics.
Війна між Росією та Україною спричинила "вибухове зростання" ринку радіоелектронної боротьби, і виробництво поки що не встигає за попитом. Засоби радіоелектронної боротьби не є невразливими для атак безпілотників, але можуть істотно обмежити шкоду.
Оцінити, скільки грошей російські корпорації витратили на захист від дронів, на основі відкритих даних практично неможливо, оскільки оголошення про закупівлі публікуються на різних платформах, а російська влада дозволяє компаніям, що потрапили під міжнародні санкції, засекречувати дані про свої закупівлі. Згідно з даними Tenderpro, найбільша разова закупівля обладнання для захисту від дронів становила 45 мільйонів рублів (понад 350 тисяч доларів), а 36% компаній купують дорогі стаціонарні та мобільні системи вартістю понад 1 мільйон рублів (майже 8 тисяч доларів).
Нагадаємо, що США закликали Україну припинити атаки по НПЗ в Росії. Адже це може спричинити удари у відповідь. Крім того, агенство Reuters назвало російські НПЗ, які постраждали від атак українських безпілотників у першому кварталі 2024 року. Потужність цих російських нафтопереробних заводів суттєво знизилась.