Асад відчуває загрозу своїй владі через зближення Ірану і США - WSJ

Поділитися
Асад відчуває загрозу своїй владі через зближення Ірану і США - WSJ Асад боїться втратити владу
Залежний від підтримки Тегерана сирійський лідер боїться наслідків угоди Ірану і США.

Як і Ізраїль, і Саудівська Аравія, президент Сирії Башар Асад має свої причини для неспокою у зв'язку з укладенням рамкової угоди між Іраном і США, пише The Wall Street Journal.

Угода по Ірану дає підстави для занепокоєння лідерові Сирії, відзначає видання. Адже угода відкриває можливість для більш широкого зближення Ірану і США.

На перший погляд, перспектива укладення остаточної угоди "є хорошою новиною для Асада і його режиму, які залежать від мільярдів доларів до підтримки Тегерана". Крім того, сирійський лідер має істотну військову підтримку від самої потужної проксі-сили Ірану - воєнізованої ліванської шиїтської організації "Хезболла".

Але перспектива для Асада не така райдужна. Адже угода відкриває двері для більш тісних відносин між Іраном і США.

Іран і Росія забезпечують значну дипломатичну, політичну й військову підтримку Асаду. Публічно ці країни дотримуються думки, що сирійці самі повинні вирішувати долю Асада. Але в останні дні, стало очевидно, що, можливі й інші сценарії.

"Усі розуміють, що ситуація сильно змінилася, і тепер включає в себе ще більше кутів і складнощів", - сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров журналістам у понеділок в Москві.

Сирійський МЗС виступив з лаконічною заявою, вітаючи рамкову угоду між Іраном і США. Сирійські чиновники нинішнього режиму неодноразово показували, що зв'язок з їх двома головними союзниками, Іраном і Росією, непохитний.

Іранський союз з Сирією і Асадом стає неспроможним, кажуть експерти. У той же час, Тегеран хоче, щоб майбутній уряд Сирії був в змозі допомогти Ірану захистити вплив в Іраку та Лівані.

Видання зазначає, що Іран і "Хезболла" можуть позбутися Асада, а вплив сирійського лідера на войовничу організацію небезмежний. Але Асад в такій ситуації буде боротися за свою владу, відзначають експерти.

Зараз за допомогою Ірану, Росії та інших союзників Асад продовжує позиціонувати себе як єдиний законно керівний орган Сирії, і незамінним членом міжнародного співтовариства.

"Асад дає зрозуміти Європі та США, що вони повинні мати справу з ним, якщо вони хочуть побороти ісламську державу і запобігти активністі джихадистів в Сирії та інших країнах", - йдеться в статті.

Читайте також: Керрі: США не мають наміру скидати режим Башара Асада

ЄС за підсумками переговорів у Лозанні вирішив скасувати санкції проти Ірану, заявила 2 квітня глава дипломатичної служби ЄС Федеріка Могеріні.

Адміністрація президента США Барака Обами згодна на скасування частини своїх санкцій проти Ірану в рамках угод з обмеження його ядерної програми, проте в разі потреби знову може ввести їх, заявив 2 квітня Барак Обама.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі