За даними співрозмовників журналістів, заборонені міжнародними конвенціями бомби з білим фосфором було скинуто вночі 26 травня неподалік міста Хан-Шейхун і селища Абідін у зоні деескалації на півдні сирійської провінції Ідліб.
Унаслідок бомбардувань пожежами знищені десятки гектарів посівів. Більшість мирних мешканців цих населених пунктів упродовж останніх двох місяців залишили зону інтенсивних обстрілів і авіаударів, людських жертв немає.
У сирійському конфлікті хімічну зброю використовували декілька разів. Зокрема, у квітні 2017 унаслідок хімічної атаки від отруєння газом зарин у місті Хан-Шейхун у провінції Ідліб загинули десятки людей. У відповідь США завдали ракетного удару по авіабазі сирійської армії. Того ж місяця, за даними гуманітарних організацій, вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над сирійським містом Дума. Тоді загинули десятки людей, сотні звернулися до лікарень.
У вересні 2018 президенти Росії Володимир Путін і Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися на зустрічі в Сочі про створення демілітаризованої зони в Ідлібі. Своєю чергою, президент США Дональд Трамп заявив, що будь-яка атака по ній стала б прикладом "безрозсудної ескалації конфлікту та загрозою дестабілізації регіону".
Докладніше читайте в статті Віталія Федяніна "Ідлібський фронт Путіна-Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".