Археологи знаходять докази вавілонського завоювання Єрусалима - як сказано в Біблії.

Фото
Поділитися
Археологи, що займаються розкопками на горі Сіон в Єрусалимі, виявили докази вавилонського завоювання міста, які, як видається, підтверджують біблійне опис його руйнування.

Вчені з Університету Північної Кароліни в Шарлотті зробили значні знахідки, в тому числі відкладення попелу, наконечники стріл і рештки горщиків і ламп. Дослідники вважають, що найдивовижнішим відкриттям став ювелірний виріб, що представляє собою пензлик або сережку з колоколообразною верхньою частиною.
Шимон Гібсон, со-директор університетського археологічного проекту "Гора Сіон", сказав , що відновлення рідкісного ювелірного виробу - це перший випадок, коли археологи виявили ознаки "еліт", які, як видається, підтверджують біблійний опис багатства Єрусалиму до завоювання в 587- 586 рр. до н.е.
Гібсон сказав, що ювелірні прикраси - рідкісна знахідка на конфліктних ділянках, так як воїни зазвичай грабують їх і розплавляють. Це "явна ознака багатства жителів міста під час облоги", сказав він.
Історик сказав, що, хоча предмети, що знаходяться в ізоляції, не є переконливим доказом вавилонської атаки, унікальне поєднання артефактів змушує дослідників вважати, що вони виявили прямі докази завоювання.
"Для археологів попелястий шар може означати безліч різних речей", - йдеться в заяві Гібсона. "Це можуть бути попелясті відкладення, вилучені з духовки, або це може бути локальне спалювання сміття.
"Однак у цьому випадку поєднання попелястого шару, повного артефактів, змішаних з наконечниками стріл, і дуже особливого орнаменту вказує на якесь руйнування. Ніхто не залишає золотих прикрас, і ні у кого немає наконечників стріл в їх побутових відходах ".
Розташування артефактів означало, що дослідники змогли виключити інші пояснення результатів. "Ми знаємо, де проходила древня оборонна лінія, тому ми знаємо, що знаходимося в місті", - сказав Гібсон.
Команда зазначила, що знайдені наконечники стріл, відомі як скіфські наконечники стріл, є "досить звичайним явищем" в місцях боїв 7-го і 6-го століть до н.е. і, як відомо, використовувалися вавілонськими воїнами.
"Це свідчення вказує на історичне завоювання міста Вавилоном, тому що єдине велике руйнування, яке ми маємо в Єрусалимі за цей період, - це завоювання 587/586 до н.е.", - сказав Гібсон.
Він додав, що глиняні артефакти, в тому числі уламки глиняного посуду, порції типових потужних затиснутих ламп та інші предмети домашнього вжитку, також допомогли команді датувати відкриття. "Це безлад, який ви очікуєте знайти в зруйнованому будинку після рейду або битви", - сказав він.
"Дуже цікаво мати можливість розкопати матеріальний підпис будь-якої історичної події, і тим більше щодо важливої ​​історичної події, такої як вавилонська облога Єрусалима", - сказав Рафі Льюїс, один з директорів проекту.
Ці висновки мають особливе значення, оскільки вони проливають світло на визначальну подію в єврейській історії.
Вважається, що завоювання на чолі з нео-вавилонським царем Навуходоносором II призвело до значної загибелі людей, коли місто було зруйноване вщент. Це також призвело до руйнування храму царя Соломона - історія, розказана у Другій Книзі Царств Старого Завіту.
Православні євреї всього світу відзначають цю подію щороку в Тиша бе-Ав, щорічний день посту і жалоби, який в цьому році проходив у неділю. День, який вважається найсумнішим в єврейському календарі, також відзначає руйнування Другого Храму римськими легіонами близько 70 м н.е.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі