Аргентинські законодавці ухвалюють законопроект президента про масштабну реформу

Поділитися
Аргентинські законодавці ухвалюють законопроект президента про масштабну реформу © EPA-EFE/Matias Martin Campaya
Після годин дебатів законопроєкт ухвалила нижня палата парламенту.

Нижня палата депутатів Аргентини під час голосування у п’ятницю після кількох днів дебатів схвалила повномасштабний законопроект про реформу президента-лібертаріанця Хав’єра Мілея, проклавши шлях до вирішального голосування в Сенаті, пише Reuters.

Суперечливий пакет реформ був ухвалений 144 голосами «за» і 109 «проти».

Реформи, які складають законопроект, включають приватизацію державних підприємств, заходи щодо скорочення щедрих державних субсидій, а також розширення деяких повноважень виконавчої влади.

Законодавці нижньої палати також голосуватимуть за законодавчий акт постатейно, що, як очікується, відбудеться 6 лютого, однак загальне схвалення означає, що тепер він, ймовірно, у тій чи іншій формі перейде до верхньої палати.

Протягом останніх кількох днів мітингувальники, які виступають проти реформ Мілея, неодноразово влаштовували сутички з поліцейськими, біля будівлі Конгресу з зеленим куполом, іноді кидаючи в них каміння.

«Я прийшла подивитися, як вони продають нашу країну», — сказала протестувальниця Ліліана Лопес.

Розлогий законопроєкт є ключовою частиною планів реформ Мілея для економіки Аргентини, яка бореться з інфляцією понад 200%, вичерпаними резервами іноземної валюти та бомбою уповільненої дії боргів, що належать кредиторам та інвесторам.

Подолавши початкову перешкоду в нижній палаті Конгресу, закон стане першим серйозним випробуванням для президента з моменту вступу на посаду в грудні після несподіваної перемоги на виборах.

Голосування відбулося після тривалих і бурхливих дебатів у нижній палаті, де депутати головного лівоцентристського опозиційного блоку пероністів, Союзу за Батьківщину, різко критикували політику Мілея, а прихильники закликали їх не перешкоджати ухваленню законопроєкту.

Партія МілеяLa Libertad Avanza має лише невелику кількість місць із загальної кількості у 257 законодавців, однак все ж змогла заручитися достатньою підтримкою однодумців, у тому числі основної правоцентристської коаліції партій Juntos por el Cambio, щоб просувати законопроєкт.

Минулого тижня уряд Мілея вилучив із законопроекту деякі суперечливі реформи видатків, які містяться у фіскальній частині, що виявилося вдалим маневром для посилення його підтримки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі