Новий президент Аргентини Хав'єр Мілей підписав відповідний документ, що впроваджує 300 заходів з глибокої дерегуляції економіки країни. При це пише liga.net з посиланням на аргентинські видання Clarin і La Nacion.
"Це тільки перший крок. Мета полягає в тому, щоб відновити свободу автономію людей і почати скасування величезної кількості правил, які заважали, сповільнювали й зупиняли економічне зростання", – сказав президент.
Підписаний президентом указ змінює чи скасовує величезну кількість законів, таких як митний кодекс, закон про оренду, сприяння промисловості, та готує ґрунт для приватизації й лібералізації трудових відносин. Під час звернення до народу Мілей назвав тільки десяту частину запропонованих реформ, решта поки що не відома.
Указ оголошує "надзвичайний економічний стан" терміном на два роки – до 31 грудня 2025 року. Це дозволить президенту одноосібно змінювати закони своїми указами.
"Ми робимо все можливе, щоб уникнути найгіршої кризи в нашій історії", – пояснив Мілей свої дії. За його словами, без реформ країна скотиться до річної інфляції в розмірі 15 000%.
Він пообіцяв громадянам Аргентини, що вона знову стане "світовою державою".
Тим часом аргентинські медіа повідомляють, що тисячі людей вийшли на вулиці Буенос-Айреса в середу на перший великий марш протесту проти політики Мілея. Його організували ліві сили.
Повідомлялось, що Аргентина девальвує песо більш ніж на 50%. На цей рішучий крок уряд пішов у рамках надзвичайних заходів, спрямованих на допомогу економіці країни.