Аргентина девальвує песо більш ніж на 50%, повідомив у вівторок міністр економіки країни Луїс Капуто, повідомляє CNN.
На цей рішучий крок уряд пішов у рамках надзвичайних заходів, спрямованих на допомогу економіці країни .
Він змінює курс конвертації долара з 365 песо до 800 песо за долар.
Під час виборчої кампанії президент Аргентин Хав’єр Мілей, чия інавгурація відбулася в неділю, обіцяв позбутися песо та замінити його на долар, щоб відновити економіку. Песо роками штучно підтримувався суворим контролем над капіталом, і цього року його вартість впала приблизно на 52% відносно долара США.
Центральний банк Аргентини в останні роки друкував валюту, щоб допомогти уряду країни уникнути дефолту. Це призвело до стрімкого зростання цін.
Це перший із кількох спрямованих на стримування гіперінфляції кроків. Вона змусила центральний банк Аргентини підвищити у жовтні базову процентну ставку до 133%.
У вівторок Капуто окреслив інші заходи, включаючи скорочення нових інфраструктурних проектів, плани не продовжувати трудові контракти, які діють більше одного року, і скорочення субсидій на енергетику та транспорт.
«Упродовж кількох місяців нам буде гірше, особливо через інфляцію», — попередив він.
Капуто пояснив, що наразі країна не має коштів на інфраструктурні проєкти, тим пак, що гроші за їх виконання «часто опиняються в кишенях політиків і бізнесменів».
Міжнародний валютний фонд заявив, що підтримує нові ініціативи.
«Співробітники МВФ вітають заходи, оголошені сьогодні новим міністром економіки Аргентини Луїсом Капуто. Ці сміливі дії спрямовані на суттєве покращення державних фінансів таким чином, щоб захистити найбільш уразливі верстви суспільства та зміцнити валютний режим», – заявила Джулі Козак, директор із комунікацій МВФ у прес-релізі.
У вівторок Капуто не згадував про плани щодо відмови від песо, однак доларизація економіки південноамериканської країни вимагатиме від Аргентини обміну всіх песо, що є у резидентів і підприємств, на долари та визначення вартості в доларах для всіх активів і контрактів.
Це фактично передасть роль управління монетарною політикою країни — повноважень контролювати процентні ставки та друкувати гроші — від Центрального банку Аргентини до Федерального резерву США.
Над потенційною спробою доларизувати Аргентину постає безліч проблем, ключовими з яких є той факт, що в неї недостатньо доларів для відмови від песо, і малоймовірно, що такий перехід сам по собі врятує уражену кризою економіку країни.
До такого кроку вдалися низка країн, зокрема Еквадор, Сальвадор і Панама, однак жодна з них не є настільки великою, як Аргентина.