Термін цих платежів настав 22 квітня, але у Аргентини формально було ще 30 днів, щоб уникнути дефолту. За цей період уряд розраховував домовитися з кредиторами про реструктуризацію свого зовнішнього боргу на суму $ 65 млрд. Поки цього зробити не вдалося, і уряд напередодні продовжило своє реструктуризационное пропозиція кредиторам до 2 червня. Аргентина не має наміру платити до тих пір, поки не буде укладено угоду.
Попередній дефолт Аргентини був зафіксований в 2014 році. Наймасштабніший стався в 2001 році, коли в країні почалися бунти і заворушення: той дефолт вимкнув Аргентину з міжнародних боргових ринків до 2016 року. При цьому вже в 2017 році Аргентина несподівано зуміла розмістити 100-річні доларові облігації, що викликали величезний інтерес інвесторів.
Зовнішні кредитори Аргентини після її дефолту вправі пред'явити свої облігації до негайного погашення, а в разі відмови платити - почати арешти її суверенного майна за кордоном. Але цього не станеться, стверджує Financial Times, тобто дефолт буде вибірковим, а не всеосяжною.
"Ніхто не збирається висувати бонди до дострокового погашення. В цьому був би сенс, якби в Аргентини були якісь активи для вилучення. Таких активів просто немає", - сказав виданню один з власників аргентинських облігацій. Буенос-Айрес і кредитори ведуть переговори про реструктуризацію.
Пропозицію уряду Аргентини включає скорочення середніх ставок купона за зовнішніми облігаціями з 7 до 2,3% і мораторій на будь-які виплати по зовнішньому боргу протягом трьох років. Кредитори готові тільки на річний мораторій. Реструктуризація торкнеться в тому числі деякі папери, які були реструктуровані в 2005 році.
В Аргентині третій рік триває рецесія, інфляція в 2019 році досягла 54%, в цьому році очікується на рівні 40%, більше третини населення живе за межею бідності. У травні аргентинські вкладники в очікуванні дефолту активно знімали долари зі своїх рахунків у місцевих банках, а курс долара до песо на неофіційному ринку вдвічі перевищив офіційний курс.
Додамо, що Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні "B" і погіршило прогноз по ньому з "позитивного" до "стабільного".