Процес зникнення води з поверхні Марса відбувається набагато швидше, ніж передбачалось раніше. Це відкриття було зроблено за допомогою зонда Trace Gas Orbiter, який був відправлений на червону планету на борту місії ExoMars, передає Independent.
"Поступове зникнення води відбувається, коли сонячне світло і хімічні процеси перетворюють молекули води на атоми водню і кисню, з яких вони складаються. Коли вони руйнуються, слабка гравітація Марса не може утримати їх, і вони зникають в космосі", - стверджують вчені.
Попередні дослідження показували, що колись планета була затоплена проточною водою.
Проте вода, замість того, щоб залишатися, як і очікувалося, на поверхні Марса, піднімається в набагато більших обсягах на висоту понад 80 км, затримуючись в атмосфері.
Підраховано, що атмосфера червоної планети містить до 100 разів більше водяної пари, ніж теоретично дозволяє її температура.
"В даний час Марс в основному сухий: вода, яка існує, замерзає в холодних шапках... Але на його поверхні залишилося трохи води, що може стати ключовим фактором як у відкритті вже існуючого життя, так і в дослідженнях можливості людства переїхати на Марс", - відзначають дослідники.
Раніше повідомлялося, що представники Китайської аерокосмічної корпорації заявили про плани щодо запуску пілотованих місій на Місяць і Марс.
Першою з них стане пілотована місія на Місяць. Вона допоможе створити на супутнику Землі бази для проведення наукових операцій і населені місця для людей, а також дозволить отримати досвід і знання, необхідні для експедицій на інші планети. Довгостроковою метою пілотованих місій є Марс.