Арешт заморожених російських активів через війну в Україні отримав схвалення експертів з міжнародного права – Bloomberg

Поділитися
Арешт заморожених російських активів через війну в Україні отримав схвалення експертів з міжнародного права – Bloomberg
Лист, який був розісланий столицям країн G7 підписали десять експертів і практиків з міжнародного права з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.

Група експертів-юристів погодила арешт заморожених активів російського центрального банку, стверджуючи, що такі дії дозволені міжнародним правом з огляду на масштаби триваючих російських атак в Україні. Про це повідомляє Bloomberg.

Європейський Союз, країни "Великої сімки" та Австралія заморозили близько 260 мільярдів євро (280 мільярдів доларів) у вигляді цінних паперів і готівки, причому понад дві третини з них іммобілізовані в ЄС. Всі вони згодні з тим, що ці кошти повинні залишатися недоступними для Росії, якщо вона не погодиться допомогти у відновленні України, але поки що вони розходяться в думках щодо законності повного арешту цих активів.

Лист, який був розісланий столицям країн G7 і отриманий агентством Bloomberg, підписали десять експертів і практиків з міжнародного права з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США, які намагаються обґрунтувати законність арешту активів, про які йдеться.

"Ми дійшли висновку, що, згідно з міжнародним правом, було б законним для держав, які заморозили російські державні активи, вжити додаткових контрзаходів проти Росії, з огляду на триваюче порушення нею найфундаментальніших норм міжнародного права, у вигляді передачі російських державних активів як компенсації за шкоду, що виникла безпосередньо в результаті незаконної поведінки Росії", – зазначають експерти.

"Оскільки російське вторгнення в Україну триває, ця оцінка відображає ширшу готовність розглянути те, що колись вважалося юридично сумнівним кроком щодо арешту заморожених активів", – йдеться у матеріалі.

Серед тих, хто підписав лист, - Гарольд Хонджу Кох, професор і колишній декан юридичного факультету Єльського університету, який також був юридичним радником Державного департаменту США в адміністрації Обами, і Філіп Зеліков з Інституту Гувера, адвокат і колишній кар'єрний дипломат, який працював в уряді за різних президентів, у тому числі стратегічним консультантом в адміністрації Байдена. Сім з решти підписантів - науковці та практики міжнародного права з Європи, а один - з Японії.

Хоча аналіз було запитано зацікавленими урядами, у тому числі деякими країнами "Великої сімки", автори написали, що "ніхто з нас не діє від імені спонсорів чи клієнтів".

Лист з'явився в той час, коли країни G7 обговорюють, що робити з активами, про які йдеться, оскільки фінансові потреби України залишаються незмінно високими, а війна не демонструє жодних ознак згасання. ЄС повільно просувається в реалізації планів щодо принаймні застосування податку на непередбачений прибуток, отриманий за рахунок іммобілізованих коштів. Минулого року ці фонди дозволили отримати прибуток у розмірі 4,4 млрд євро.

Журналісти кажуть, що Велика Британія і США підштовхують союзників по G7 до повного вилучення активів центральних банків, а Канада, за словами чиновників, знайомих з ходом дискусії, відкрита до цієї ідеї. Європейські члени групи, особливо Франція і Німеччина, наразі виступають проти цього кроку через юридичні проблеми і побоювання, що це може зашкодити стабільності євро, а також створити небезпечний прецедент, кажуть чиновники.

Раніше видання Bloomberg з посиланням на джерела повідомляло, що РФ планує через судові процеси перешкодити будь-яким зусиллям Сполучених Штатів Америки чи країн Європи конфіскувати частину з 300 мільярдів доларів заморожених активів російського Центрального банку, які можуть бути передані Україні

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі