Відповідну заяву в суботу, 20 серпня, зробив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, запевнивши, що незважаючи на небажання Вашингтона екстрадувати Гюлена, США залишаються для Туреччини стратегічним партнером , передає Deutsche Welle.
Повідомляється, що високопоставлений американський чиновник на умовах анонімності зазначив, що процес видачі Гюлена може бути дуже тривалим.
Візит Байдена до Анкари заплановано на 24 серпня. Це стане першим візитом західного політика такого рівня в Туреччину після невдалої спроби військового перевороту в липні.
Під час спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Вже на наступний день почалися масові репресії серед супротивників президента Реджепа Тайіпа Ердогана, які торкнулися десятків тисяч чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.