Президент Польщі Анджей Дуда хоч і заявляє, що з керівними установами Євросоюзу налагоджується взаєморозуміння щодо верховенства права в країні, все ж при цьому вважає, що погляд Єврокомісії з цього питання чомусь безальтернативний.
Про це Дуда заявив у ході дискусії "Центральна і Східна Європа: новий порядок денний для континенту?" в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє Укрінформ.
"Я не розумію, чому наші перетворення і реформи в Польщі сприймаються як антидемократичні. Але в той же час аналогічні інститути в інших країнах ЄС є належними", - зазначив президент Польщі.
Разом з тим він заявив, що зараз між керівництвом Польщі та Єврокомісією діалог і взаєморозуміння щодо цієї проблеми поступово налагоджуються.
"Кілька місяців тому діалогу не було. Був диктат з боку членів Єврокомісії. Зараз ситуація змінилася. Я не можу зрозуміти, чому вони такі необ'єктивні в оцінках ситуації в Польщі, наших реформ у сфері судочинства", - здивований польський лідер.
Реформа судочинства в Польщі спрямована на створення таких інститутів з такими повноваженнями, які діють і в інших країнах ЄС, зокрема в Іспанії і Швеції, з повного схвалення Єврокомісії, пояснив він.
Нагадаємо, 26 січня голова правлячої партії Польщі "Право і справедливість" (PiS) Ярослав Качиньський заявив, що Польща не буде передавати в Європейський суд рішення про судову реформу.
У грудні 2017 року Європейська комісія вирішила почати процедуру введення санкцій проти Польщі через порушення норм верховенства права. Брюссель вирішив, що польський закон про загальні суди підриває незалежність польських суддів, тому застосував статтю 7 договору про ЄС, в якій йдеться про серйозні загрози верховенства права. Таким чином, Польща може втратити право голосу в ЄС.
Влітку в Польщі пройшли багатотисячні акції протесту проти судової реформи ПіС.
Детальніше про реформу судової влади в Польщі і її критики в Євросоюзі читайте у матеріалі Надії Коваль "Ядерний варіант" для Варшави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".