Аналітики Deutsche Bank заявили про наближення "Ери безладу"

Поділитися
Аналітики Deutsche Bank заявили про наближення © twitter.com
Для Європи може наступити переломна декада, кажуть аналітики.

Світ перебуває на порозі нової ери, яка спочатку характеризуватиметься заворушеннями з імовірним послабленням глобалізації, яка призвела до швидкого економічного зростання і зростання цін на активи за останні 40 років, йдеться в "Дослідженні довгострокової прибутковості активів до 2020 року", проведеному Deutsche Bank.

Аналітики стверджують, що 2020 знаменує собою початок нового "структурного суперциклу", який "сформує все - від економіки до цін на активи, політики та нашого спільного способу життя". Команда, очолювана стратегом Джимом Рідом, пророкує "Еру безладу", яка підходить поспішно, але не викликана коронавірусом. Нова "ера" загрожує нинішній високій глобальній вартості активів і призведе до того, що уряди та корпорації ще більше позичати кошти.

З точки зору геополітики, напруженість між США і Китаєм повинна "схарактеризувати еру безладу", оскільки Китай продовжує свій шлях до відновлення своєї історичної ролі глобальної економічної держави, вважаючи за краще при цьому західному лібералізму свої власні цінності. "Отже, зіткнення культур і інтересів вабить у міру того, як Китай наближається до того, щоб стати найбільшою економікою у світі", - йдеться у звіті.

"Ера безладу" - особливо наступні 10 років - також може стати "переломною декадою для Європи", йдеться у звіті. Аналітики аргументують це тим, що шанси Європи на проходження "безладу" зменшилися, і в той час, як потенціал для подальшої інтеграції збільшився після затвердження фонду відновлення економіки, але економічні розбіжності, ймовірно, ще більше збільшаться і викличуть більше стресових моментів в постковідний період.

Аналітики наводять вісім напрямків, які визначать "Еру безладу":

  1. Погіршення відносин між США і Китаєм і розворот неприборканої глобалізації;
  2. Доленосне десятиліття для Європи;
  3. Ще вищий рівень боргу і Сучасна монетарна теорія/вертолітні гроші (уявний експеримент, покликаний продемонструвати відсутність реального ефекту грошової емісії) стають мейнстримом;
  4. Інфляція або дефляція?
  5. Погіршення нерівності до того, як відбудеться зворотна реакція і розворот;
  6. Розширення розриву між поколіннями;
  7. Наростання кліматичних дебатів;
  8. Технологічна революція або бульбашка?

У доповіді розглядається нинішня ситуація - друга ера глобалізації (1980-2020 рр), - яку назвали "найкращим в історії поєднанням зростання цін на активи за всю історію, при цьому прибутковість акцій і облігацій дуже висока в усіх напрямках. Малоймовірно, що в Еру безладу вдасться зберегти такі показники, особливо в реальному вираженні", вважають аналітики. Але на закінчення у звіті робиться висновок: "У найближчі роки проста екстраполяція минулих тенденцій може стати найбільшою помилкою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі