Аналітик назвав помилки навколо запровадження енергетичних санкцій проти РФ  

31 сiчня, 2023, 18:48 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Позбавлення від залежності від російських енергоносіїв — правильний курс.

Аналітик назвав помилки навколо запровадження енергетичних санкцій проти РФ  
© скриншот видео

Старший науковий співробітник Центру геоекономіки Atlantic Council Чарльз Лічфілд назвав помилки навколо запровадження енергетичних санкцій проти РФ за її вторгнення в Україну.

«Є кілька помилок, які, на мою думку, були зроблені навколо енергетичних санкцій. Прогнози щодо того, що це спровокує дефіцит поставок енергоносіїв, я думаю, привели до спекулятивної торгівлі і ціни на енергоносії зросли більше, ніж могли б в іншому випадку», - заявив аналітик під час конференції Atlantic Council.

На його думку, необхідна правильна комунікація щодо тривожних прогнозів, оскільки обговорення занепокоєння означає, що люди змінюють свою поведінку.

«Я думаю, не вистачало стратегічного осмислення того, як відділитися від російських енергоносіїв. За його словами, позбавлення залежності від енергоносіїв РФ – це правильний курс, але проблема була у нестачі стратегічного осмислення того, як цю політику реалізувати. Однак результат досить успішний поки що», - вважає експерт.

«Нам певною мірою пощастило, тому що зима в Європі була досить теплою. Ми побачили, що здатні до стійкості, особливо в Європі, до пошуку нових джерел поставок енергоносіїв», - пояснив аналітик.

За його словами, «стратегічне терпіння» і налагодження комунікації та створення більш плавного відходу від російських енергоносіїв буде корисним.

Крім того, Лічфілд наголосив, що санкції впливають на РФ, зокрема, на енергетичну сферу.

«Видобувна промисловість, нафта та газ, була для РФ рятівним колом протягом 2022 року, однак ця сфера і сама тепер відчуває вплив санкцій. Не лише через обмеження цін на нафту, яке працює навіть дещо краще, ніж казали деякі аналітики, принаймні поки що. Наразі санкції впливають на російську видобувну промисловість», - наголосив експерт.

На думку аналітика, важливо звернути увагу на те, як ця промисловість намагається протистояти санкціям. За його словами, наприклад, в РФ не вистачає терміналів для зрідженого природного газу, побудувати які складно без доступу до західних технологій.  

Крім того, інфляція настільки висока, що вона створить додаткові проблеми та витрати для російського уряду, зокрема, це стосується індексації пенсій та зарплат.

«Існують навіть прогнози, що уряду РФ доведеться відмовитися від індексації пенсій та зарплат. Саме це і є одним із індикаторів, який так активно шукають у Вашингтоні – те, як населення РФ відчуває наслідки санкцій та економічної кризи», - зазначив Лічфілд.

Крім того, аналітик вказав на зловживання обмінним курсом рубля. На його думку, для цього є як політичні, так і технічні причини.

За словами Лічфілда, важливо також звертати увагу не лише на такі індикатори впливу санкцій, як ВВП чи курс рубля, але й на інші більш «м’які» показники. Зокрема, рівень продажу алкоголю, який в РФ зріс, чи кількість розлучень.  

Читайте також: Санкції проти Росії вже зараз мають потужний ефект – Мінекономіки

Related video

Через рік після початку російської війни проти України західні компанії, які колись домінували, відмовилися продавати, транспортувати і страхувати російську нафту. Але російську нафту почали продавати таємничі новачки. Замість Женеви вони базуються в Гонконзі або Дубаї. Багато з них ніколи не займалися нічим подібним в минулому.Глобальна енергетична система стає більш розпорошеною, розділеною і небезпечною. The Economist пише, що Росія обходить санкції проти її нафти в промислових масштабах.

 

Дивіться спецтему: Військові оборонятимуть Бахмут, поки це буде нам необхідно з точки зору виконання військових оборонних задач – Маляр Вона розповіла, як ворог поширює інформаційно-психологічно атаки на тему Бахмута. Суспільство відчує втому і схилятиметься до компромісу – Зеленський про ризики падіння Бахмута З іншого боку особливо вигідно цю поразку на світовій арені зможе «продати» Путін. За добу українські військові знищили 610 окупантів та «приземлили» ворожий літак: Генштаб повідомив втрати росіян У росіян також поменшало й іншої техніки. В РНБО нагадують, що сьогодні УПЦ МП повинна звільнити Києво-Печерську лавру Там нагадали, що цей комплекс, перш за все, є музеєм, який належить державі. Тож тепер лавра функціонуватиме за законами нашої країни.  Поїздом прямо у Європу — без пересадок і зміни колісних пар Україні конче необхідний європейський стандарт залізничних колій
Підготував/ла : Анастасія Гурін
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК