Refugee Welcome Index став результатом опитування понад 27 тисяч осіб в 27 країнах. Перше такого роду дослідження провів 2016 інститут GlobeScan. Рейтинг оцінює держави згідно з готовністю їх населення прийняти біженців у своїй країні, своєму місті, своєму районі і власному будинку.
"У світі поширене припущення, що чим більше біженців вдасться не пустити в країну, тим популярнішим буде це рішення, популізм - це спрямована проти біженців політика", - повідомила заступник директора європейського відділення Amnesty International Гаурі ван Гулик. Але, за її словами, це помилкове припущення. Рейтинг свідчить про протилежні настрої.
Спрямована проти біженців риторика багатьох урядів "дуже далека від того, що люди насправді думають", говорить ван Гулик. За її словами, рейтинг надає сигнал владі, що "якщо вони дадуть притулок біженцям та поважати їхні права, то будуть мати значно більшу підтримку, ніж думають".
Результати дослідження показали, що кожен десятий опитаний готовий прийняти біженців навіть у себе вдома. Людям легко погодитися з загальної ідею про надання притулку біженцям, говорить ван Гулик. "Але чи готові вони її підтримати, коли мова йде про їх власних будинку - запитує вона. - Відповідь стала приємним сюрпризом".
Країнами, де населення менше готове прийняти біженців будинку, виявилися Росія, Індонезія і Таїланд. А ось найбільшу готовність відкрити перед втікачами двері власного будинку продемонстрували жителі Китаю, Німеччини і Великобританії. Майже половина опитаних китайців готові прийняти біженців навіть у себе вдома.
"Це цікаве прояв настроїв", - сказала ван Гулик. Відповідь китайців треба взяти до уваги в дискусії про те, "як інші країни повинні приймати більше біженців", вважає вона.
18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.
Пізніше Amnesty International заявила: ЄС, можливо, зробив "фатальну помилку", уклавши з Анкарою міграційну угоду. Експерти Amnesty International зафіксували масові факти примусового повернення Анкарою сирійських біженців в розорені війною райони Сирії, про це йдеться у звіті правозахисної організації.