Журналіст із США в рамках експерименту вирішив протягом тижня читати і дивитися тільки російські ЗМІ, відмовившись від альтернативних джерел інформації.
"Я виріс, ненавидячи Америку. Я жив у Радянському Союзі і був дитиною холодної війни. Це ненависть пішла в 1989 році, хоча, коли впала Берлінська стіна і закінчилася холодна війна. До того часу я покинув Росію. Двадцять три роки потому повернулася нова версія холодної війни, хоча ми, американці, цього ще не розуміємо", - пише журналіст "Business Insider" Віталій Кацнельсон.
Так як Кацнельсон читав в основному американські та європейські газети, був щиро вражений, що росіяни підтримують вторгнення в Україну. "Я хотів подивитися, що відбувається в Росії і Україні з точки зору Росії, тому я зважився на семиденний новинну дієту: я дивився тільки російське телебачення - Перший канал Росії, що належить державі, який я не дивився більше ніж 20 років, і читав "Правду", - зазначає журналіст.
По закінченню експерименту журналіст був здивований результатами: "Після перегляду російського телебачення, ви не хочете читати західну пресу, тому що ви переконані, що вона бреше. І що більш важливо, російське ТБ настільки потужно, що ви навіть не хочете дивитися що-небудь ще, тому що переконані, що маєте в розпорядженні незаперечні факти". Автор визнав, що російські медіа легко розвивають безліч сумнівів щодо попередніх поглядів. При цьому Каценельсон зазначає, що в даному випадку навіть Інтернет, який він вважав неспинною демократичною силою, не допомагає "правді прослизнути через тріщини навіть самої міцної стіни пропаганди".
"Пропаганда Росії працює, змушуючи ваше праве півкуля мозку (емоційне) переважати над лівим (логічним), в той же час засмічуючи всі ваші логічні фільтри... Факти - це не те, чим стурбоване російське ТБ. Як тільки емоційні образи і багато дезінформації наповнять праве півкуля мозку, воно перемагає ліве, яке капітулює і припиняє ставити під сумнів представлену інформацію", - робить висновок журналіст.
В якості одного з прикладів він наводить пропаганду російських ЗМІ щодо масового прояву фашизму та нацизму в Україні: "Український уряд є ліберальним і прозахідним. "Свобода", партія, члени якої відомі своєю неонацистської та антисемітською риторикою, не отримали навіть 5% голосів на виборах в жовтні - мінімум, необхідний, щоб пройти в парламент. Між тим, телебачення показує зображення нацистів, вбивають росіян та євреїв під час Другої світової війни, і проводить паралелі між нацистською Німеччиною і Україною сьогодні".
найскладнішим, як зазначає журналіст, є те, що на відміну від американців, які не довіряють своїм політикам, росіяни досі обожнюють своїх лідерів.
21 листопада соратник пропагандиста Дмитра Кисельова покінчив з собою. Дмитро Кисельов є символом необ'єктивного висвітлення подій в Україні російським телебаченням. Раніше президент Росії Володимир Путін нагородив генерального директора інформаційного агентства "Росія сьогодні" Дмитра Кисельова орденом "За заслуги перед вітчизною" IV ступеня.