Американський авіаносець Forrestal, списаний ще в 1993 році, продали за один цент техаській металургійній компанії All Star Metals. Таку ціну за корабель часів війни у В'єтнамі запропонували, вважаючи, що саме стільки прибутку компанія отримає, якщо продасть авіаносець на металобрухт.
All Star Metals доведеться витратити значні суми на транспортування корабля з водотоннажністю 88 тис. тонн, який останні 20 років простояв у порту у Філадельфії, до місця утилізації. За ці роки від корабля неодноразово намагалися позбутися. Спочатку його пропонували продати з благодійного аукціону, щоб влаштувати на борту авіаносця музей ВМФ. Але, коли цей план не вдалося реалізувати, для розвитку рибальства Forrestal навіть погодилися затопити і перетворити на штучний підводний риф: каюти легендарного корабля могли б стати хорошим укриттям для риб. Однак топити судно теж не стали.
Ще на початку 2012 року ВМФ вирішив демонтувати Forrestal. Кандидат на утилізацію авіаносця з'явився тільки через два роки.
Побудовано Forrestal було ще на початку 1950-х рр., він став першим авіаносцем, повністю спроектованим після Другої світової війни з урахуванням військового досвіду і вимог реактивної авіації. Назвали судно, будівництво якого обійшлося американській казні у 217 млн доларів (близько 2 млрд доларів у перерахунку за сучасним курсом), на честь першого міністра оборони США Джеймса Форрестола.
Незважаючи на те, що корабель вважався американським дивом техніки, дуже скоро він отримав прізвиська "Зіппо" (на честь відомої запальнички Zippo) та "Лісова пожежа". Причиною цього стали загоряння, які регулярно виникають на авіаносці. Одна з найбільш масштабних трагедій за всю історію ВМФ США сталася саме на Forrestal у 1967 році, під час участі корабля у війні у В'єтнамі. Тоді загинули 134 американських військовослужбовці, 161 отримав поранення. Серед вцілілих був і нинішній сенатор-республіканець Джон Маккейн. !zn
Читайте також:
Росія запропонувала за крейсер "Україна", що оцінюється у сотні мільйонів, менше 30 млн доларів
Міноборони США вирішило скоротити кількість авіаносців
Китай провів першу успішну посадку винищувача на авіаносець, перероблений з українського "Варяга"