Біологи з США створили методику, яка дозволяє точно перелічити вік собаки в людські року. Спосіб грунтується на оцінці кількості певних міток на ДНК тварин.
Традиційно люди множать вік собак на сім, щоб перевести його в людський. Дослідники вирішили перевірити, наскільки цей метод відповідає дійсності.
У своїй роботі вчені звертали увагу на епігенетичні мітки - це короткі молекули, які відповідають за зчитуваність генів. У міру старіння організму їх стає більше.
Біологи взяли зразки більш ста собак, щоб проаналізувати їх мітки. В основному матеріал брали у лабрадорів-ретриверів. В ході дослідження з'ясувалося, що множити вік собак на сім не має ніякого сенсу.
Собаки дуже швидко дорослішають в перші чотири роки життя (принаймні, лабрадори-ретривери). Вже до кінця цього періоду у них накопичується стільки епігенетичних міток, скільки у людей буває до 50 років. Після чотирьох років процес старіння сповільнюється і в 14 років собаки досягають такого ж стану, скільки люди в 70-75 років.
Нагадаємо історію собаки, яка три місяці чекала в лікарні свого господаря. Історія Хатіко повторилася в китайському місті Ухань. Пес три місяці чекав в лікарні свого господаря, якого госпіталізували з COVID-19. На жаль, вони так і не зустрілися: чоловік помер через п'ять днів.