Їздові собаки з'явилися майже 10 тисяч років тому - вчені

Поділитися
Їздові собаки з'явилися майже 10 тисяч років тому - вчені Вчені з'ясували, коли з'явилися їздові собаки
Їзда в упряжках також привела до появи у таких собак специфічних рис, які допомогли їм адаптуватися до суворих умов.

Гренландські їздові собаки можуть виявитися першою породою собак. Принаймні, про це свідчать результати генетичного аналізу, який був проведений міжнародною групою вчених. Вони з'ясували, що їздові собаки відділилися від древа інших собак близько 9,5 тисяч років тому, повідомляє National Geographic.

Вчені знають, що собаки походять від арктичних вовків, але де і коли відбулося це відділення на даний момент залишається загадкою. Для кращого розуміння історії їздових собак дослідники секвенували геном собаки, яка була знайдена на сибірській Жоховській стоянці, яка датується періодом близько 9,5 тисяч років тому.

«Я очікував, що ми знайшли свого роду попередника сучасних домашніх собак», - заявив один з авторів дослідження Мікель-Хольгер Сіндінг з Копенгагенського університету. Але замість цього вчені з'ясували, що сучасні їздові собаки і Жоховський собака походили від однієї генетичної гілки. За словами Сіндінга, це видатне відкриття, яке представляє собою «першу точну дату диверсифікації собак».

У ході дослідження вчені порівняли геном древніх і сучасних їздових собак і представників інших порід. Це допомогло їм також з'ясувати, що їздові собаки розвинули специфічні характеристики, які допомагають їм вижити в суворих арктичних умовах. Наприклад, здатність процвітати на раціоні, багатому жирами.

«Одна з головних відмінностей між бурим і білим ведмедем полягає в тому, що у останнього є специфічна генетична адаптація до вживання великої кількості жиру. Ми бачимо майже таку ж адаптацію у їздових собак», - зазначив Сіндінг.

Така адаптація здається цілком логічною, оскільки арктичні народи і їхні собаки протягом тисяч років полювали на морських ссавців, м'ясо яких багато жиром, таких як тюлені і кити.

Дослідники також порівняли геном Жоховського собаки з сибірським вовком, який жив на Землі 33 тисячі років тому. Виявилося, що їздові собаки протягом останніх 9,5 тисячі років не схрещувалися з вовками, на відміну від інших порід. Це здивувало дослідників, оскільки корінні народи Арктики зберегли свідоцтва схрещування собак і вовків. Вісутність слідів схрещування в геномі їздових собак свідчить про те, що або таке потомство виживало, або люди не розводили таких гібридних тварин.

Крім того, в геномі їздових собак знайшли мутації, які дозволили їм адаптуватися до пересування в упряжці. Наприклад, завдяки ним у собак з'явилася здатність тягнути сани, навіть в умовах низького насичення киснем. Ще одна мутація дозволила їздовим собакам ефективно регулювати температуру тіла. Це потрібно не тільки для того, щоб вижити в умовах сильного холоду, але і швидко охолонути після фізичного навантаження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Великої Британії заявили про те, що собаки виявилися розумнішими за передбачуване. Вони здатні розрізняти слова навіть у тому випадку, якщо їх вимовляє незнайома людина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі