Бізнес-манери президента США Дональда Трампа, що полягають в агресивному, непропорційному тискові на партнера задля отримання максимальних поступок, схоже, стали звичайною практикою, пише у своїй статті для DT.UA експерт фонду "Майдан закордонних справ"Олександр Хара.
Як нагадує автор, питання тарифних бар'єрів, що може спричинити торговельну війну між ЄС і США, було одним із найгостріших у досьє Ангели Меркель під час її візиту до Вашингтона.
Сполучені Штати - один із ключових торгових партнерів ЄС: торік обсяг взаємного обігу товарів становив 632 млрд євро. Американський президент неодноразово висловлював незадоволення від'ємним торговельним сальдо з іншими країнами світу загалом і ЄС, зокрема. У цій критиці Німеччина посідає чільне місце не лише тому, що є шостим за експортом і п'ятим за імпортом найбільшим партнером, а, власне, тому, що має величезний профіцит загального торговельного балансу на рівні 7,8% ВВП, або 287 млрд дол.
Отже, виправляючи цю "несправедливість" з боку інших партнерів, на початку березня Дональд Трамп прийняв рішення запровадити захисні імпортні тарифи на сталь (25%) та алюміній (10%).
Хоча канцлеру ФРН не вдалось отримати від Дональда Трампа публічного запевнення, що ЄС буде виключений з тарифних обмежень, адміністрація США все ж перенесла термін їх запровадження з 1 травня ще на місяць.
"Поки що ковбойський стиль не вплинув на швидкість доведення Німеччиною витрат на оборону до встановлених у НАТО 2% ВВП, про що також ішлося під час перемовин. Невідомо також, чи завершиться войовничий тиск на Пхеньян мирним врегулюванням ракетно-ядерної проблеми КНДР, спроби досягти якого Трампом позитивно оцінила Ангела Меркель", - йдеться в матеріалі.
Детальніше про візити Еммануеля Макрона і Ангели Меркель до Вашингтона читайте у матеріалі Олександра Хари "Арес, Гермес і Афіна на "вашингтонському Олімпі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".