Агентство нацбезпеки США обґрунтувало необхідність прослуховування: Ми даремно не шпигуємо

Поділитися
Агентство нацбезпеки США обґрунтувало необхідність прослуховування: Ми даремно не шпигуємо Кіт Александер
На тлі загального обурення, викликаного в Європі повідомленнями про стеження за громадянами, АНБ США заявило, що за останні роки великомасштабне електронне стеження, яке здійснюється американськими спецслужбами по всьому світу, дозволило розкрити 13 терористичних змов у США і 25 в Європі.

Керівник Агентства національної безпеки США генерал Кіт Александер виступив із заявами на захист програм електронного стеження на тлі загального обурення, викликаного в Європі повідомленнями про стеження за громадянами та керівниками європейських країн. У вівторок, 29 жовтня на Капітолійському пагорбі Александер відповідав на запитання законодавців на слуханні у Палаті представників.

Дії Сполучених Штатів викликали різко негативну реакцію в цілій низці європейських країн, після того, як стало відомо, що Агентство національної безпеки прослуховувало мобільний телефон канцлера Німеччини Ангели Меркель.

В інших країнах, зокрема у Франції та Іспанії, також з'явилися повідомлення про те, що АНБ збирало дані про телефонні розмови мільйонів громадян цих країн. Всі ці повідомлення, засновані на інформації, яку повідомив колишній працівник АНБ Едвард Сноуден.

Європарламент направив до Вашингтона делегацію, що складається з дев'яти членів, які повинні зустрітися з членами Конгресу США, а також з представниками міністерства торгівлі й дипломатами, і висловити своє обурення з приводу стеження, що здійснюється американськими розвідслужбами. Так, член Європейського парламенту Жан Філіпп Альбрехт повідомив, що повідомлення про стеження за канцлером Німеччини стали останньою краплею, що переповнила чашу терпіння. "Тепер люди дійсно стурбовані, - сказав Альбрехт. - Вони бачать, що тепер все це вже ніяк не пов'язано з якоюсь терористичною загрозою, оскільки Ангела Меркель - не терористка і не член якоїсь терористичної організації, так що, я думаю, вони переступили певну червону межу, і тепер шпигують за всіма з будь-якого приводу".

Альбрехт закликав відкрито обговорити цю проблему в суспільстві і вимагав від Конгресу прийняти законодавство, яке б збалансувало міркування національної безпеки з обов'язком дотримуватися основних прав громадян. Європейські офіційні особи попереджають, що якщо ситуація не зміниться, буде припинено важливі торговельні переговори між США і Євросоюзом.

На Капітолійському пагорбі постійний Комітет Палати представників з розвідки провів відкрите слухання, на якому було обговорено зміни, які може буто внесено в розвідувальні програми АНБ. Керівник цього відомства Кіт Александер спробував обґрунтувати програми стеження, заявивши, що співробітники АНБ - це горді патріоти, які усіма силами захищали Сполучені Штати і Європу від терористичних загроз.

"Але ми не займаємося незаконним стеженням за американцями, - сказав він. - Якщо вже на те пішло, ми взагалі даремно не шпигуємо за громадянами будь-якої країни".

- WikiLeaks показав "світову мапу стеження": американські шпигуни "гніздяться" у Москві, Парижі і Берліні

Відповідаючи на питання про прослуховування телефонів керівників іноземних держав, Александер сказав, що один з основних уроків, засвоєних ним у розвідшколі, полягає в тому, що важливо знати наміри лідерів зарубіжних держав. Александер заперечує звинувачення в тому, що АНБ збирало дані про телефонні розмови мільйонів громадян Франції та Іспанії.

Голова Комітету Палати представників з розвідки Майк Роджерс став на захист АНБ. Він заявивши, що наївно вважати, що в інших країн немає своїх програм електронного стеження. Він сказав, що АНБ та іншим розвідслужбам вдавалося запобігти ще одному теракту на території США.

"Зараз такий час, що потрібно взяти на себе роль лідера у цьому дуже небезпечному і хаотичному світі. Зараз не час приносити вибачення".

Що ж стосується сенаторів, член Республіканської партії Сюзан Коллінз зайняла зовсім іншу позицію, заявивши, відповідаючи на питання журналістів, що "друзі не шпигують один за одним".

"Я думаю, це абсолютно неприпустимо, - зазначила Сюзан. - Немає ніякого виправдання тому, що наша країна збирає розвіддані про керівників деяких країн, які є найближчими нашими союзниками".

Коллінз і голова сенатського Комітету з розвідки Дайенн Файнстайн відзначають, що якщо президент США Барак Обама справді не знав, що керівники деяких з найближчих союзників США були об'єктами спостереження, то тоді це дійсно серйозна проблема.

Білий дім повідомив, що телефон канцлера Німеччини Меркель більше не прослуховується і пообіцяв перевірити програми АНБ. !zn

Читайте також:

Мельниченко впевнений, що розвідка США могла прослуховувати перших осіб України

Білий дім готовий обмежити масштаби шпигунства

АНБ всього за місяць відстежило 60 млн телефонних дзвінків в Іспанії

Німеччина може вислати американських дипломатів через скандал із прослуховуванням Меркель

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі